Karadeniz Pet

Kanlı Dışkı

Onur Muhammet

Meraklı Üye
2-3 Dakika önce dişi kuşumun kanlı dışkısını gördüm. Neden olabilir acaba? Keyfi yerinde yem yiyor su içiyor konuşuyor.
gOLW5L.jpg

Up!

Dostum bu parazit veya tümörden dolayı olabilir. Kuşu bir veterinere götürsen iyi olur.

Sadece 1 defa oldu başka olmadı. Yakınımda da herhangi bir veteriner yok. En yakını 25 KM uzaklıkta. Orda da kuşa bakarlarmı bilmem. Benim yapabileceğim birşey var mı ?

İshal, sulu dışkı, sindirilmemiş tohum, koyu dışkı vs. tedavi ettim ama kanlı dışkısı olan kuşlarla bizzat deneyimim yok. O yüzden fotodan öneri vermeyim. Fakat kuşun sevinçli göründüğüne bakma. Muhabbet kuşları çok zayıf düşene kadar hastalıklarını gizler.

Koksidiyoz habercisi olabilir ama dışkıda analiz yapılması gerekir kesin bir sonuç çıkarmak için.Şimdilik başka kafese alıp kafes temizliğine özen göstereceksiniz ayrıca koksiyozda etkili çeşitli takviyelerde mevcut önlem amaçlı kullanabilirsiniz.Zaten bu tür bir hastalıksa kısa zamanda kuşlarda etkisi belirgin gözlenir.Başka tür bir rahatsızlıkta olabilir sindirim sistemi tahrip edecek herhangi bir etken madde yada böbrek hastalığı tam kesin birşey söyleyemem doğru olmaz.Ayrı bir kafeste gözlemleyin bu tür dışkılar ve hastalık belirtisi gösterirse veternere götürüp tedavi etmeniz daha mantıklı olur.

Geri