Karadeniz Pet

Kanlı dışkı

Mustafa23

Paylaşımcı Üye
Toplu kuşların içinde bulunan fakat tekli kafeste olan dişi kuş bir anda hastalandı ve bugün dışkısı çok kötü, hareketleri felç olur gibiydi ölecek sandım ama şuan yem yiyor yerde zorda olsa, yem yemiyordu kaç gündür mama vb herşey yaptım, bu dışkının sebebi nedir ne yapmalıyım, ve diğer kuşlara hava yolu ile bulaşma ihtimali varmıdır veya ben dokunp ellerimi yıkadıktan sonra bile sıkıntı olurmu başka kuşla ilgilenmem

Ekli dosyalar

• IMG_20190618_011928.jpg
    IMG_20190618_011928.jpg
    3.2 MB · Görüntüleme: 64
  • IMG_20190617_200036.jpg
    IMG_20190617_200036.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:
Mutlaka kafeslerini ayırın, bulaşabilir. Koksidiyoz olmasından şüphelendim. Veterinere gidin. Koksidiyoz tedavisini araştırın.

Selçuk bey foruma epeydşr uğramıyor, cevap beklerseniz vakit kaybedersiniz. Benzer konulara bakın(koksidiyoz tedavisi) ve veterinere gidin.

Rica ederim. Tüm ilaçları suluğa katmayın.sadece tek bir tedavi uygulayın. Hangi ilaçla devam edecekseniz hangi tedavi doğru ise onu uygulayın sadece.

Rica ederim. Tüm ilaçları suluğa katmayın.sadece tek bir tedavi uygulayın. Hangi ilaçla devam edecekseniz hangi tedavi doğru ise onu uygulayın sadece.
İlaçlardan sonra biraz daha hareketlendi, fakat popo kısmı çok kötü durumda ve devamlı kaşınıyor ediyor mahvoldu acaba bu tedavi süresinde yıkasam veya duşluk bıraksam olurmu ne yapmalıyım ve şuanlık dışkısı bu şekilde durumu nasıl sizce

Ekli dosyalar

• IMG_20190618_172834.jpg
    IMG_20190618_172834.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 50
Banyoluk takabilirsiniz kuşa.
Dışkısı kanlı değil bu güzel ama yine de normal bir dışkı değil.

Banyoluk takabilirsiniz kuşa.
Dışkısı kanlı değil bu güzel ama yine de normal bir dışkı değil.
Hasta olduğu için üşümesinden korkuyorum açıkcası, evet normal değil ama çok şükür kanlı değil, biraz yemine aspurda bıraktım epeyi bi yedi

@Ayhan OTÇUOĞLU bakarmısınız?
Yarım suluğa 6 damla mikostatin damlatıyorum şuan sadece, flaglyde var, doğru bir tedavimi sizce

Kuş kaç gündür yerde uyuyordu fakat bugün akşam 7den itibaren tüneğe çıktı ve orada uyuyor bu birazda olsa kendine geliyormu demek acaba