Cemoov

Aktif Üye
30 Ocak 2018
54
11
8
21
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Merhabalar 3 gün önce ailemize katılan sultan papağanımız Fidel'in üreticisine ulaştım ve karaciğerinde yağlanma olduğunu söyledi bol bol uçurmam ve meyve sebze takviyesi yapmam gerektiğini belirtti uçuruyorum fakat meyve ve sebze kesinlikle yemiyor nasıl yedirebilirim ve başka önerileriniz var mı? Biraz araştırmayla muhabbetlerde de sultanlarda da aynı sorunun olabildiğini ve çözümünün aynı olduğunu öğrendim o yüzden daha önce kuşlarınızda bu sorunu yaşadıysanız nasıl iyileştirdiğinizi anlatır mısınız?

Ekli dosyalar

husaysem

Profesyonel
16 Mar 2018
269
24
18
22
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Kardeşim heryüelü yaplanmaya elma sirkesi ve egzersiz yaptırım uçurum dinlensin tekrar uçurun dinlenisn tekrar sirkete devam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tepkiler: Cemoov

Cemoov

Aktif Üye
30 Ocak 2018
54
11
8
21
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Kardeşim heryüelü yaplanmaya elma sirkesi ve egzersiz yaptırım uçurum dinlensin tekrar uçurun dinlenisn tekrar sirkete devam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Teşekkür ederim bir sorum daha var kuşa sanırım hiç meyve sebze vermemişler hiçbir şekilde yemiyor nasıl yedirebilirim

Mustafacakmak

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
25 Ocak 2018
2,562
704
113
35
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Teşekkür ederim bir sorum daha var kuşa sanırım hiç meyve sebze vermemişler hiçbir şekilde yemiyor nasıl yedirebilirim
Sebzeyi rendeleyin az miktar yemle karıştığı zaman hem yem hem sebze tadına bakarak yer zamanla alisir

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nevzatyasar

Site Bağımlısı
6 Haz 2017
67
5
8
49
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Merhabalar 3 gün önce ailemize katılan sultan papağanımız Fidel'in üreticisine ulaştım ve karaciğerinde yağlanma olduğunu söyledi bol bol uçurmam ve meyve sebze takviyesi yapmam gerektiğini belirtti uçuruyorum fakat meyve ve sebze kesinlikle yemiyor nasıl yedirebilirim ve başka önerileriniz var mı? Biraz araştırmayla muhabbetlerde de sultanlarda da aynı sorunun olabildiğini ve çözümünün aynı olduğunu öğrendim o yüzden daha önce kuşlarınızda bu sorunu yaşadıysanız nasıl iyileştirdiğinizi anlatır mısınız?
Internetten araştırdığım kadarıyla 2 bitki tavsiye ediliyor (koyu yeşil yapraklı sebzelere ek olarak) karahindiba (kök, gövde ve yaprakları), devedikeni ekstraktı. (Aktarlarda ikisi de bulunabiliyor) karahindiba çevrenizde rahatlıkla bulabileceğiniz yaygın bir bitki. Google layın resimlerden tanırsınız.

Sent from my SM-A9100 using Tapatalk

Cemoov

Aktif Üye
30 Ocak 2018
54
11
8
21
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Internetten araştırdığım kadarıyla 2 bitki tavsiye ediliyor (koyu yeşil yapraklı sebzelere ek olarak) karahindiba (kök, gövde ve yaprakları), devedikeni ekstraktı. (Aktarlarda ikisi de bulunabiliyor) karahindiba çevrenizde rahatlıkla bulabileceğiniz yaygın bir bitki. Google layın resimlerden tanırsınız.

Sent from my SM-A9100 using Tapatalk
Çok teşekkür ederim ilk fırsatta tedarik edeceğim

Beren34

Bakıp Çıkıcam
28 Ocak 2019
4
1
3
20
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
1 tane
Merhaba sorunu düzeltebildiniz mi aynı sorun benim sultan papağanımda da var veteriner hekim film çektirdi orada söyledi nefes sorunu yaşıyor aynı zamanda kalbinde büyüme var eğer iyi gelen bi tedavi yöntemi varsa yardımcı olabilir misiniz?

Cemoov

Aktif Üye
30 Ocak 2018
54
11
8
21
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Merhaba sorunu düzeltebildiniz mi aynı sorun benim sultan papağanımda da var veteriner hekim film çektirdi orada söyledi nefes sorunu yaşıyor aynı zamanda kalbinde büyüme var eğer iyi gelen bi tedavi yöntemi varsa yardımcı olabilir misiniz?
Maalesef ne denesem de başaramadım meyve sebzeyi kesinlikle reddediyor her yolu denedim olmadı kuş aç kalmayı dahi göze alıyor yememek için suyu sirke katma yöntemi de kısa vadede işe yaradı ama sürekli sirke vermek de iyi olmadığı için onu da bırakmak zorunda kaldım malesef eski haline döndü ve hatta eskisi kadar da iyi uçamıyor hala çözüm arıyorum eğer bulabilirseniz paylaşırsanız çok sevinirim

Beren34

Bakıp Çıkıcam
28 Ocak 2019
4
1
3
20
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
1 tane
Maalesef ne denesem de başaramadım meyve sebzeyi kesinlikle reddediyor her yolu denedim olmadı kuş aç kalmayı dahi göze alıyor yememek için suyu sirke katma yöntemi de kısa vadede işe yaradı ama sürekli sirke vermek de iyi olmadığı için onu da bırakmak zorunda kaldım malesef eski haline döndü ve hatta eskisi kadar da iyi uçamıyor hala çözüm arıyorum eğer bulabilirseniz paylaşırsanız çok sevinirim
Size kısaca şöyle anlatayım gitmediğim yer kalmadı. Üniversite hastanesine dahi gittik fakat öğlen 5 ten sonra acile yönlendirdikleri için uzman birisi bakamadı. Antibiyotik ve mama verdiler. Antibiyotik çok iyi geldi düzeldi diye seviniyorduk 2 gün baya iyiydi fakat ertesi gün yine aynı oldu bu sefer etilere gittik film çektirdik ilaç verdi 1 aydan önce etkisini göstermez dedi. Ama aynı durumu değişmedi şimdide 1 ay en fazla ömrü var dedi veteriner hekim. Karaciğer yağlanmasına yani hava kesesi yağlanması da var onlara çözüm yokmuş. Uçması da baya kötü meyve sebze yemiyor isteksiz aynı durum kısacası. 14 yıldır bizimle aileden biri gibi artık nasıl veda etcem ona bilmiyorum.

Beren34

Bakıp Çıkıcam
28 Ocak 2019
4
1
3
20
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
1 tane
Şuan çok kötü durumda sirke versem işe yarar mı acaba? Hareket dahi edemiyo nefes alırken hırıltılı ses çıkıyor.

Yusuf Kürşat AKKUŞ

Moderator
Muhabbet Kuşu Üreticisi
27 May 2013
10,774
699
113
İstanbul/Pendik
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Cennet P., Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Keşke elimden bir şey gelebilse anlamadığım bir konu duam sizinle inşaallah küçük dostumuz bu sıkıntılı süreci atlatır geçmiş olsun :(