Zübeyde

Yeni Üye
1 Eyl 2018
21
3
3
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
Merhaba,
Yaklaşık 5 yıldır baktığım sultan papağanımın bir gece uyurken kanat seslerini duydum yanına gittim bir şeyden korkmuş gibiydi. Korktuğu günden sonra biraz uçsa yerine konamıyor çok halsizleşiyor ve bir süre yığılıp kalıyor. Ağzından hızlı nefes alıyor yürüyemiyor kanatları tutmuyor öylece yerde duruyor. Normal zamanda bile hızlı nefes alıp veriyor.
Geçen yıl 2 papağanım kuruma hastalığı geçirdi. Veterinere götürmüştüm petshop ürünü olan ilaçlar verdiler hiç bir işe yaramayınca kuş üretim yapan birinden aldığım sarı renkli bir ilaç ve biodex elektroliti kullandım çok şükür iyileştiler. Veterinere bu nedenle gitmek istemiyorum. Şuan vitamin olarak elektroliti sularına ekliyorum ama halsizlik devam ediyor.
İştahı ve dışkısı normal
Ne yapmak gerek lütfen yardımcı olur musunuz
20180902_204806.jpg

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,169
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Dışkısının fotoğrafını ekler misiniz?

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,169
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Dışkı normal demişsiniz ama değil.

Zübeyde

Yeni Üye
1 Eyl 2018
21
3
3
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
Dışkıda yem yok etrafa dökülen yemler
Bakşa neyi normal değil

Zübeyde

Yeni Üye
1 Eyl 2018
21
3
3
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
Bu belirtilerle beraber hastalığı nedir sizce

albinom22

Profesyonel
9 Tem 2018
1,553
329
83
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
5 ile 10 tane
Dışkısının kıvamı normal değil. Dışkının beyaz kısmı normal değil.
Ben sahısa durumu iza ettim kuslarında sorun var istenilen pozda dahi fotograf atmiyor elindeki kuslara cidden yazik. Kusta bir sorun varsa detayli incelemek icin baska pozlarda fotograf isteriz degil mi problemi bir an once anlayip kusun rahata erismesi icin ama bu tip uyeler asiri derece beni ayar ediyor bu tiplerle ugrasmak zor Allah sabir versin.

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,169
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Ben sahısa durumu iza ettim kuslarında sorun var istenilen pozda dahi fotograf atmiyor elindeki kuslara cidden yazik. Kusta bir sorun varsa detayli incelemek icin baska pozlarda fotograf isteriz degil mi problemi bir an once anlayip kusun rahata erismesi icin ama bu tip uyeler asiri derece beni ayar ediyor bu tiplerle ugrasmak zor Allah sabir versin.
Anlatılanlara göre solunum problemi var, dışkı da normal değil. En iyisi kötüleşmeden veterinere götürmek.

Zübeyde

Yeni Üye
1 Eyl 2018
21
3
3
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
Burdan isteyin o zaman en azından diger üyelerde bilgilerinizden faydalanmış olur öyle degil mi ilgilenmeyebilirsiniz ben kuşlarıma çocugum gibi bakıyorum bunu yargılayamazsınız

Zübeyde

Yeni Üye
1 Eyl 2018
21
3
3
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
Göndereceğimi söyledim video veya fotoğraf olarak buraya ekleme yapacağım