Karadeniz Pet

kaşıntı-tüyleri kabartma ve uyuma

onder

Meraklı Üye
merhabalar,
Bıcırıka şuan sahibi dışarıda olduğu için ben bakıyorum 1 haftadır bende. hayvan ilk günden beri sık kaşınma,kafasını vücudunu ara ara kafese sürtüyor. yemesinde içmesinde problem yok hatta bazen dışarı çıkmak ister gibi çok hareketli ve kanat çırpıyor. ancak tüneğe çıktığında tüylerini kabartıp uyku haline geçiyor yada kabarık halde öylece duruyor.
ben bit olabileceğinden şüphelendim ancak hayvanı ürkütmemek için elime almadım. acaba ne olabilir umarım ciddi değildir.
teşekkürler.

merhabalar,
Bıcırıka şuan sahibi dışarıda olduğu için ben bakıyorum 1 haftadır bende. hayvan ilk günden beri sık kaşınma,kafasını vücudunu ara ara kafese sürtüyor. yemesinde içmesinde problem yok hatta bazen dışarı çıkmak ister gibi çok hareketli ve kanat çırpıyor. ancak tüneğe çıktığında tüylerini kabartıp uyku haline geçiyor yada kabarık halde öylece duruyor.
ben bit olabileceğinden şüphelendim ancak hayvanı ürkütmemek için elime almadım. acaba ne olabilir umarım ciddi değildir.
teşekkürler.
Bicirik tunekte surekli kabarik duruyo veya uyuyor.

Ekli dosyalar

• P_20160815_220141.jpg
    P_20160815_220141.jpg
    354.8 KB · Görüntüleme: 108
  • P_20160815_215837.jpg
    P_20160815_215837.jpg
    401 KB · Görüntüleme: 107
  • P_20160815_142229.jpg
    P_20160815_142229.jpg
    422.7 KB · Görüntüleme: 127
onder bey büyük iht kuşunuz da iç parazit sorunu var kuşunuzu rahatsız ediyor dışkıların resmini atarmısınız ve popo kısmını

onder bey büyük iht kuşunuz da iç parazit sorunu var kuşunuzu rahatsız ediyor dışkıların resmini atarmısınız ve popo kısmını
Poposunda anormal bir görüntü kızarıklık vs yok maalesef hayvan durmadığı için foto çekemedim. ancak poposunun etrafındaki tüyler hep kirli.
Gece yaptığı dışkının fotolarını çektim.

Ekli dosyalar

• P_20160816_085630.jpg
    P_20160816_085630.jpg
    654 KB · Görüntüleme: 155
  • P_20160816_092714.jpg
    P_20160816_092714.jpg
    555.8 KB · Görüntüleme: 121
Poposunda anormal bir görüntü kızarıklık vs yok maalesef hayvan durmadığı için foto çekemedim. ancak poposunun etrafındaki tüyler hep kirli.
Gece yaptığı dışkının fotolarını çektim.
eczaneden strax ve andazol alın. 250 ml. suya 5 er damla damlatın 3 gün üst üste verin kuşunuza. gece suyu alın en az 8 saat susuz kalsın kuşunuz ondan sonra takın her gün de gece alıp sabah yenisini doldurun ardından 1 gün temiz su 2 gün vitamin li su vereceksiniz. günlük yarım suluk kullansanız 250mt size 3 gün çok rahat yeter. geçmiş olsun. bu karışımı ayda bir kuşunuza 2 gün üst üste vermenizde de fayda vardır koruyucu olarak

tamam,hemen bugün başlıyorum uygulamaya çok teşekkür ederim.
umarım bir an önce düzelip kendine gelir.
Allah razı olsun.

eczaneden strax ve andazol alın. 250 ml. suya 5 er damla damlatın 3 gün üst üste verin kuşunuza. gece suyu alın en az 8 saat susuz kalsın kuşunuz ondan sonra takın her gün de gece alıp sabah yenisini doldurun ardından 1 gün temiz su 2 gün vitamin li su vereceksiniz. günlük yarım suluk kullansanız 250mt size 3 gün çok rahat yeter. geçmiş olsun. bu karışımı ayda bir kuşunuza 2 gün üst üste vermenizde de fayda vardır koruyucu olarak
Kahraman bey ben ilac tedavisini uyguladim bugun kusum kucuk siyah diski yapmis bu normal mi? Hala tam anlamiyla kendine gelemedi bi halsizlik var uzerinde. birde hala yaptığı dışkı resimlerdeki gibi illa üzerine yapışıyor.
P_20160819_132606.jpg
P_20160819_132552.jpg

gazeten dışkıları göremedim açıkcası ama yapışması normal değil iç parazit ile beraber kabızlıkta var sanırım 3 gün parazit 2 gün vitamin verdi iseniz bekleyin bir kaç gün kuşunuzu gözlem altınta tutun

evet abi bende kabızlık olabilir çünkü diğer kuşlarıma nazaran fazla yapmıyor. bugün vitamin verdim yarında vericem (maxisol marka vardı )

evet abi bende kabızlık olabilir çünkü diğer kuşlarıma nazaran fazla yapmıyor. bugün vitamin verdim yarında vericem (maxisol marka vardı )
o ürünü pek bilmiyorum ama çok az taze nane - fesleğen - maydanoz verebilirsin üst üste 2 gün den fazla verme vitamin

o ürünü pek bilmiyorum ama çok az taze nane - fesleğen - maydanoz verebilirsin üst üste 2 gün den fazla verme vitamin
abi kuşum hala düzelmedi ne yazık ki :(
siyah beyaz dışkı yapmaya devam ediyor 2-3 gündür. (kuşum ishal değil bu arada )
birde dışkısı poposunda asılı kalıyor forumda nette arattım ama somut bişey tedavi yöntemi vs yok maalesef sadece farklı bir forumda Neo-Terramycine+vitamin ilacını suyuna pirinç tanesi kadar kat 2-3 güne düzelir demişler.
0e5f5a7d2c90469393af68c5fa445759.jpg

yok mu bu durumla karşılaşan kimse ?

az önceki arkadaş da aynı şeyi paylaşmış bahsettiniz durum iç parazitte meydana gelir neo terramycin bakteriyel ishal tedavilerinde kullanılır ishal i geçtikten sonra tedbir amaçlı 1 gün daha kullanılır bırakılır. iç parazit için neo terramycin pesine 3 gün temiz su verip iç parazit tedavisine geçmek lazım. Bunu için; Andazol ve Strax alman lazım eczaneden. her 2sinden yarım litre suya 0,5 er cc damlatacaksın 3 gün üst üste vereceksin ardından 2 gün vitamin vereceksin ve varsa probiyotik te 1 gün suyu ile vereceksin tedavi bitiminden sonra 1 hafta içinde gözle görülür değişim rahatlama olur kuşta

benim kuşumda ishal yok hiç olmadı dışkısı dağılmıyordu ancak en başlarda yeşil-beyaz dı ve poposuna yapışıyordu, bahsettiğiniz ilaçlardan sitaraxı alıp kullandım ardından da vitamin verdim son 2-3 gündür de dışkı siyah-beyaz ve hala poposuna yapışmış dışkı oluyor yukarıda foto koymuştum. ben şimdi tekrar en baştan sitarax+andzol tedavisine mi başlim ?