Muhammed Necib Karabulut

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
24 Ara 2014
952
146
43
19
Ankara Pursaklar
www.muhabbetkusu.com.tr
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Arkadaşlar 3 tane kavela aldım hırdavatçıdan . Bunları tünek olarak kullanmak istiyorum istediğim ölçülerde kesip . Ama çapları biraz küçük . Sıkıntı olur mu acaba çiftleşmelerinde?

Ekli dosyalar

Süleyman YERLİ

Profesyonel
1 Ocak 2017
3,772
1,551
113
37
Darıca / KOCAELİ
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Ben 12lik kullanıyorum, gayet memnunum. Ancak son zamanlarda sekizgen tünek taktım, sanırım daha iyi tutunuyorlar

Bahtiyar Bekir İmam

Profesyonel
6 Şub 2018
444
120
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
0.8 cm kavale ince olur. 1.2 - 1.5 cm ideal

Süleyman YERLİ

Profesyonel
1 Ocak 2017
3,772
1,551
113
37
Darıca / KOCAELİ
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
6lık ile 20lik arasındaki bütün tırtıklı kavelâları denedim, küçük boyutlu kuşlar 15lik kavelâlarda bile durmak istemiyor. Gördüğüm kadarıyla ortalama olarak 10luk ideal. Bir çift çek muhabbette 12lik ve 15lik kullanıyordum, 12likte daha fazla vakit geçirmekteydiler. 15liği çıkarıp 8lik sekizgen tünek taktım ve şimdi de sekizgen tünekte daha çok duruyorlar. Farklı çapta iki tünek koyulup tercih kuşlara bırakılabilir. Bence iri olmayan kuşlarda 15lik fazla kalın

Muhammed Necib Karabulut

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
24 Ara 2014
952
146
43
19
Ankara Pursaklar
www.muhabbetkusu.com.tr
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Şöyle düşündüm dediğiniz gibi benimkiler ince fakat kavelanın kuşun ön tırnağı ile arka tırnağının birbirine değmeyecek fakat yaklaşacak ölçüde kullanmak daha iyi gibi .Sizce nasıl olur ?. Benim kuşlarım da zaten yerli çek boyutunda .

Süleyman YERLİ

Profesyonel
1 Ocak 2017
3,772
1,551
113
37
Darıca / KOCAELİ
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Teorik olarak bir şey söylemek istemem. İnce tünek kullanırken tırnakların, ayağın etli bölümüne zarar verme ihtimali var. Kalın tünekte ise, özellikle uykuda rahat edemediklerini tecrübe ettim. Dediğim gibi, iki farklı çapta tünek koyarak, hangisinde daha rahat ettiklerini veya hangisinde daha çok vakit geçirdiklerini görebilirsiniz

Muhammed Necib Karabulut

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
24 Ara 2014
952
146
43
19
Ankara Pursaklar
www.muhabbetkusu.com.tr
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Teorik olarak bir şey söylemek istemem. İnce tünek kullanırken tırnakların, ayağın etli bölümüne zarar verme ihtimali var. Kalın tünekte ise, özellikle uykuda rahat edemediklerini tecrübe ettim. Dediğim gibi, iki farklı çapta tünek koyarak, hangisinde daha rahat ettiklerini veya hangisinde daha çok vakit geçirdiklerini görebilirsiniz
Teşekkürler tecrübe paylaşımınız için