Karadeniz Pet

Kavga mı kur mu? (videolu anketli falan)

Kavga mı Kur mu?

• Kavga

• Kur

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Alen

Yeni Üye
miyav

Son düzenleme:
maşallah erkek kuşun çok tatlı. kavga değil ayırma kuşları. eskiden bu forumda her şeye cevap verilirdi. sahibi değişince her şey değişti galiba. ben de sorularıma cvp alamadım.

maşallah erkek kuşun çok tatlı. kavga değil ayırma kuşları. eskiden bu forumda her şeye cevap verilirdi. sahibi değişince her şey değişti galiba. ben de sorularıma cvp alamadım.

Teşekkür ederim. Bana kavga gibi geliyor bilmiyorum. Dişi bazen parçalayacak gibi atlıyor erkeğin üzerine, erkek de bu nedenle hep ürkek davranıyor, dişi de sanırım karşılık alamadığı için daha fazla saldırganlaşıyor. Tabi bunlar hep benim tecrübesizce tahminlerim.

Forumun sahibi kimdi neydi bilmiyorum ben yeniyim ama, haklarını yememek lazım bir kaç usta var çok tecrübeli. Ben de eski mesajları okuyarak bilgilenmeye çalışıyorum. Kimse kimseye cevap vermek zorunda değil tabi ama 400 görüntülenme olup hiç mesaj olmayınca bir garip geliyor insana. :)

Hersey yolunda gibi dişiniz biraz fazla istekli erkekde iyilesmis masallah guveni gelmeye baslamis ucuncu kus koyucaksaniz daha buyuk bir kafes gerekli salma mi kafeste mi uretim yapmayi dusunuyorsunuz

Men de beleydi disi erkekden boyca boyuk idi cok da kizkin idi. Erkeyi doyduyunu gordum erkeyi deyismeye qerar verdim uc gun bundan qabaq erkeyi basqa bir erkekle deyisdim. Belke sen de erkeyi deyisib daha baskin kizqin bir erkek alasan

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çok lezzetli çipetpet

Son düzenleme:
Men de beleydi disi erkekden boyca boyuk idi cok da kizkin idi. Erkeyi doyduyunu gordum erkeyi deyismeye qerar verdim uc gun bundan qabaq erkeyi basqa bir erkekle deyisdim. Belke sen de erkeyi deyisib daha baskin kizqin bir erkek alasan

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu denediğim 3. erkek, gerçi o zaman daha 3 aylıktılar, birlikte büyüsünler diye almıştım. İlk kuş zaten hastaydı, ikincisi de sanırım ya aynı üreticinin sıkıntısından veya benim kuşun bunalıma sokmasından öldü. Sonuç olarak bütün kuşları dövüyor. Jumbo falan denemem lazım belki ama artık tecrübem elvermiyor, buradaki ustalarda öneri bekliyorum işte.

Maşaallah kuşlarınıza fakat bana dişi biraz genç geldi yani yumurtlama çağında değil 4 5 aylık gibi bu nedenle sıkıntı olabilir henüz yetişkinliğe erişmemiş

Bu kaydettiklerim kavga mı kur mu acaba? Ayırmalı mıyım, bazen dişi çok sert dövüyor.

Mavi erkek tüyde farkındayım. 3. dişi de kafese ben erkeği koyunca peşinden geldi. Normalde mavi erkek ve yeşil dişi bir haftadır aynı kafeste ama hiçbir temas olmadı. Sarı dişi de ayrı duruyordu başka bir odada. Erkeği dövdüğü için ayırmıştım. Neyse detaylar önemsiz, zaten kimse okumuyor, okusa da cevap vermiyor.

Eş tutarlar mı, bunlar kur mu kavga mı, ona cevap alsam yeter. Şimdiden teşekkürler.

Bunları izledikçe erkek kuş alasım geliyor . Kur yapıyor bunlar ya :D

Maşaallah kuşlarınıza fakat bana dişi biraz genç geldi yani yumurtlama çağında değil 4 5 aylık gibi bu nedenle sıkıntı olabilir henüz yetişkinliğe erişmemiş

Evet sarı dişim Haziran doğumlu. 7. ayının içerisinde. Ceresi maviydi, sonra beyaza, sonra da kahverengi tonuna döndü, şimdi yine biraz açıldı. Normalde ele kola gelir kendini kaşıtır sevdirirken birden kanatacak kadar ısırmaya, sürekli ele kola saldırmaya başladı. Kafesten salmadığımda karga gibi acaip çirkin sesler çıkartmaya başladı. Ben de araştırdığımda bunların kızgınlık belirtisi olduğunu öğrendim ve erkek kuş almamı önerdiler. Sonuçta 7 aylık kuştan yumurta alanlar var. O çirkin seslere katlanamıyorum sadece gün içerisinde, yoksa acelem yoktu eşleştirmek yavrulatmak için. Aldığımdan beri gıkı çıkmayan, şu an mavi erkekle birlikte ayrı kafeste bulunan yeşil dişi ile ortak olarak aynı sesi yapıyorlar karşılıklı. İyice ortalık karıştı. :)

Ne yapmamı önerirsiniz?

Bunları izledikçe erkek kuş alasım geliyor . Kur yapıyor bunlar ya :D

Bana da bazen öyle geliyor ama dişi erkeğe kafa göz dalıyor, akşam kanatmış ve erkek de onu o kafesten çıkarmam için yalvarırcasına ötüyor. Kur yapıyor olsalar dahi bu işten iki kuş da zarar görüyor.

Kucuk kafeste iki uc kus zor yasar kavgalar kacinilmaz kacacak yeri yok kusun buyuk kafese almaniz gerekli

Kucuk kafeste iki uc kus zor yasar kavgalar kacinilmaz kacacak yeri yok kusun buyuk kafese almaniz gerekli

Ahmet Bey, bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim, ben de biliyorum olmayacağını ama sorunum kafes değil, sadece deneme amaçlı koydum onları aynı kafese. Bir adet 80x40x50 büyük kafesim var kendi yaptığım, gerekirse 5 tane daha yaparım, satın almam gerekiyorsa alırım en büyüğünden. Ama şu kuşların şekli şemali bir belli olsun ne yapacaklar, özellikle bu sarı dişime nasıl çözüm bulabilirim, onun derdindeyim. Yoksa kafesti mamaydı bunlar sorun değil. :)

Benim anlatmak istedigimde bu dar kafeste es tutar diye birsey yok kuslar buyuk salmalara alinirlar erkek disi karisik kim kimle anlasiyorsa onlari uretim kafesine alirsiniz siz kucuk alanda iki disi bir erkek var erkek deneyecek kim pas verirse ona yazacak ucacak kur yapicak pesinden ayrilmiycak paylastiginiz videoda kuslar kucuk kafeste mi buyuk kafesteler mi

Benim anlatmak istedigimde bu dar kafeste es tutar diye birsey yok kuslar buyuk salmalara alinirlar erkek disi karisik kim kimle anlasiyorsa onlari uretim kafesine alirsiniz siz kucuk alanda iki disi bir erkek var erkek deneyecek kim pas verirse ona yazacak ucacak kur yapicak pesinden ayrilmiycak paylastiginiz videoda kuslar kucuk kafeste mi buyuk kafesteler mi

Demir telli olan kafes minik kafes. Ben kendi çiftimi deniyordum, yeşil kendisi geldi. Mesajlarımı biraz ayrıntılı okursanız, bütün detaylar yazıyor zaten. :)

Erkeğin kur yapması gibi bir durum yok, ilk aldığımda kur ötüşleri uçuşları yapıyordu fakat şuan eser yok. Hem tüye girdiğinden tahminimce, hem de benim dişim onu çok fazla korkuttu. Kuşa yaklaşmak istemiyor. Ayırma sebebim de buydu. Mesela akşam o kadar çok yorulmuş ki, sabah gördüğümden beri uyuyor, cik demedi.

Olay benim sarı dişi kuşumun hem insana hem de kuşlara cinsiyet gözetmeden aşırı saldırgan davranması ve sürekli çirkin yüksek sesler çıkarması. Ben bunu çözmeye çalışıyorum. Diğer erkek ve dişi kuşu da bunu çözmek amaçlı aldım. En sonunda götürüp petshopa 10 tane erkeğin arasına atacağım, gelsinler hakkından.

Eğer kur olduğuna güvenmiyorsanız 15 günlük ayırınız. Ama erkek ana kafeste kalsın.

Eğer kur olduğuna güvenmiyorsanız 15 günlük ayırınız. Ama erkek ana kafeste kalsın.

Daha önce ayırma denedim, birleştirince baştan anlaşır gibi oldular, sonra dişi sürekli dövmeye başladı. Yemliğe çıkıp yemek yemesine bile izin vermiyordu. Ben de tekrar ayırdım. Hatta 10 gündür de ayrılar. Akşam bir arada kaldılar küçük kafeste, sonuç ortada.

Geri