dumanveronika

Yeni Üye
23 Eyl 2018
10
0
1
14
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kedi
Kuş sayısı
2 tane
oncelikle merhaba arkadaslar yakalsik 1 bucuk hafta once scottosh fold cinsi disi 2 aylik bir kedi sahiplendim rengi gri beyaz bakimiyla ilgili detayli bilgi verirseniz sevinirim 2. Kez kedi bakiyorum ilk baktigim kediyi bahcede baktim ve cisni tekirdi ilk defa cins kedim oldu ve evde bakiyorum bayagi arastirdim ama buraya da sorayim dedim kedi bakimiyla ilgili detayli bilgi verebilecekleri bekliyorum
Ekte kedinin resmi var

Ekli dosyalar

Cihat Türkmen

Profesyonel
3 Şub 2013
2,860
61
48
Kedi köpek veya Scottish fold ile ilgili forumlara sorarsanız daha sağlıklı bilgi alırsınız diye düşünüyorum. Nitekim burası muhabbet kuşu sitesi ve alacağınız bilgi sınırlı olacaktır kanaatindeyim.
Tanrı hayırlı uzun sağlıklı ömürler versin. Güzel bir İskoç kızı.

alpdna

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
12 Haz 2016
914
403
63
istanbul
www.muhabbetkusu.com.tr
Evcil Hayvanı
Cennet P., Monk P.
Kuş sayısı
2 tane
@dumanveronika
öncelikle veterinere götürüp aşı programına başlattınız mı?, mutlaka kaliteli bir kuru mama kullanılması gereklidir.
Kuru mama olarak aşağıdakiler ile başlayabilirsiniz. Ben bu ürünlerden çok memnun kalmıştım. Günde biraz sütte verebilirsiniz. Mutlaka keçi sütü olmak zorunda. Migros marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz.
Royal Canin babycat yavru kedi maması ( 0-4 ay arası )
Royal Canin kitten yavru kedi maması ( 4 ay - 12 ay arası )

Başka sorularınız varsa yazabilirsiniz.

dumanveronika

Yeni Üye
23 Eyl 2018
10
0
1
14
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kedi
Kuş sayısı
2 tane
@dumanveronika
öncelikle veterinere götürüp aşı programına başlattınız mı?, mutlaka kaliteli bir kuru mama kullanılması gereklidir.
Kuru mama olarak aşağıdakiler ile başlayabilirsiniz. Ben bu ürünlerden çok memnun kalmıştım. Günde biraz sütte verebilirsiniz. Mutlaka keçi sütü olmak zorunda. Migros marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz.
Royal Canin babycat yavru kedi maması ( 0-4 ay arası )
Royal Canin kitten yavru kedi maması ( 4 ay - 12 ay arası )

Başka sorularınız varsa yazabilirsiniz.
Evet ic dis parazit 2 hafta once yapildi bu hafta karma ve losei asisi yapilcak
Kuru mamayi kaliteli olan bi markadan kullaniyorum
Ve kedime gunde 2 kez peynir veriyorun kahvaltida ve aksma yemeginde yanimiza geliyor bi skaincasi olurmu

Toprak00

Profesyonel
26 Mar 2018
250
50
28
19
Çanakkale
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kedi
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Evet ic dis parazit 2 hafta once yapildi bu hafta karma ve losei asisi yapilcak
Kuru mamayi kaliteli olan bi markadan kullaniyorum
Ve kedime gunde 2 kez peynir veriyorun kahvaltida ve aksma yemeginde yanimiza geliyor bi skaincasi olurmu
Laktozlu ürünleri çok vermemeye çalışın arada bir verin. Kediler için laktoz sorun diye biliyorum süt ve süt ürünleri pek iyi değil onlar için

dumanveronika

Yeni Üye
23 Eyl 2018
10
0
1
14
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kedi
Kuş sayısı
2 tane
Laktozlu ürünleri çok vermemeye çalışın arada bir verin. Kediler için laktoz sorun diye biliyorum süt ve süt ürünleri pek iyi değil onlar için
Evet süt böbrek rahatsizliklarina yol açıp ölüme kadar götürüyomus ama inek sutu bunu yapiyomud laktozsuz 1 bardak keci sutunu 2 bardak suyla karistirip verince hergun versek d ebisey olmazmid

Yusuf Kürşat AKKUŞ

Moderator
Muhabbet Kuşu Üreticisi
27 May 2013
10,791
707
113
İstanbul/Pendik
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Cennet P., Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri