Karadeniz Pet

Kedim kuşumun kuyruğunu koparıyor

Tengu

Yeni Üye
Eşşolieşek kedim kuşun kuyruğunu çekip koparıyor. Garibimin kuyruğu kalmadı. Kedimin önceden böyle bir huyu yoktu 2-3 yıldır beraber yaşıyorlar son bir haftadır başladı bu kuruk koparma işi. Kafese ulaşamayacağı bir yer yok evde+kafesi asabileceğim bir yer de yok. Kedim evin her yerinde kafesten uzak tutmam imkansız
Kedimi nasıl dizginliycem hiç bilmiyorum fikri olan var mı? Ne yapabilirim bu dingil kedi için
Bi de kuşum kuyruksuz kaldıktan sonra uçmak yerine yerlerde zıplaya zıplaya dolaşıyor. Zaten normalde de biraz yaşlı olduğu için uçmaktan çok yürümeyi tercih ediyor ama kuyruktan mıdır nedir bilemedim

Kuşunuzu ayrı odaya alın lütfen bi anda parçalayadabilir

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Kedinin evde girip çıkmadığı hiçbir yer yok. Kuşu arka odalardan birine koyup kapısını sürekli kapalı tutarsam güvende olur ama bu sefer de depresyona giriyor. İlgiye ve sese çok alışık odada tek durmayı sevmiyor yanına başka kuş da kabul etmiyor bi değişik kuş. Kafesinin etrafını ince örtüyle örttüm bi tek ön kısmı açık o yüzden eskisi kadar çok saldıramıyor zaten saldıracak kuyruk da bırakmadı
B629204A-28E5-40A1-BFF3-83565EFBD61B.jpeg

Kurmalı oyuncak gibi kaldı garibim zaten minicikti kuyruk da gidince iyice oyuncağa benzedi. Benim 6 kiloluk kediyi gördükçe kuş devede kulak bile değil

Ay çok üzüldüm ya siz onu bir odaya koyun ona müzik açın yazık valla kafese saldırıp parçalar yavrucağı

Kedi çok küçük olmadığı sürece kuş ve kediyi alıştırmak çok zor kediyi kaç aylık sahiplendiniz

Kedinin olmadığı odada salın kuşu, ya da kediyi çıkartın odadan. Tüye girdiğinde B vitamini verirseniz tüyleri hızla çıkacaktır.

B vitamininiz yoksa önerim kesinlikle Röhnfried Amin-Forte B'dir.

Geri