Karadeniz Pet

Kefir Kullanımı Sonucu Kuşta Sorun

Yusuf YALÇINKAYA

Paylaşımcı Üye
Merhabalar. İnternette sürekli kuşlarda probiyorik takviyesi olarak kefir kullanıldığını okuyoruz. Bende bir gün kullanayım dedim ve ardından kuşu bozdum resmen. Herhangi bir sorunu yoktu. Altınkılıç kefir aldım marketten ve suluğuna su ile karıştırarak verdim. Ertesi gün kuş uçamamaya başladı. Elime geliyor uçmamak için kendini zorluyor. Uçtuğunda hemen düşüyordu. Hemen gittim aspur aldım sadece aspur verdim 1 hafta boyunca. bu arada hobi marka aminovit b vitamini aldım ve ondan da takviye ettim. Dışkı öncekine göre düzeldi fakat popo ıslak dışkı popoya yapışıyor. Bazen sırf sıvı bazen sıvı ve katı bazende katı işiyor. 2 hafta boyunca yemede içmede uçmada bir sıkıntı yokken dün tekrar uçmamaya başladı. Yem yemesinde falan sıkıntı yok ama üzerinde bir halsizlik var biraz bugün daha iyiydi ama.. Dışkıların resmini hemen atıyorum. Lütfen yardım eder misiniz ne yapmam gerekiyor böbrekler mi iflas etti ishal mi var ? Günay abiden aldığım 2 çeşit gaga taşı kalamar kemiği dal darı yulaf ve karışık yem veriyorum. onun dışında herhangi birşey vermiyorum. Kefir sonrası dışkı şekli böyleydi
v6N3P6.jpg
nQN4ll.jpg
Şuan durum bu şekilde
V9zjDr.jpg
lqNAZb.jpg
yemde sindirilmemiş yem yok onun notunu düşeyim.

Levent abi merhaba düzelir mi abi yoğurt suyu kullanınca? Önemli bir durum var mı sizce..? @Levent ACAR

teşekkürler abi.

kanatlı hayvanlar için özel üretilen diazyme 256 yı tavsiye ederim. yoğurt suyu, maya, kefir gibi şeyler kuşa zarar verebilir.

Herkes hepsini kullanıyor ama nedense bana gelince sorun çıkarttı bu kefir.. Kullanmaz olaydım. Suanki durum bunu nasıl aşabilirim...

Herkes hepsini kullanıyor ama nedense bana gelince sorun çıkarttı bu kefir.. Kullanmaz olaydım. Suanki durum bunu nasıl aşabilirim...

her kuşun yapısı aynı deildir diğer kuşlar yavruyken başlıyor büyükçe farklı şeyleri bünye kabul etmiyor diazyme 256 veya ferti vit kullanın unutmayın herşeyin fazlasıda zarar

Kefirmiş mayaymış, yoğurt suyuymuş kafamıza göre bir şeyler veremeyiz ki hayvanlara. Misal şekerli gıdalar da zararlı ama birçok tecrübeli insan bu bilgiyi vermeden mama tarifi veriyor. Bence bu site ile sabit kalmasın araştırmanız. Birçok ağızdan araştırma yapın. Geri dönüşü olmayan şeyler yedirip içirebiliriz zavallı dostlarımıza. Üzülmeyelim.

Ben kefir kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım.belki kuşa özel bir durumdur.kullanan çok kişi var kefir,yoğurt suyu vs.miktarı fazla gelmiş olabilir mi?havalar sıcak birkaç saat sonra alıyorum kefirli suyu.hayvanlar için olan takviyelerin çoğu merdiven altı yerlerde üretiliyor dedikleri için mümkün olduğu kadar beşeri ürünler ve doğal ürünler kullanmaya çalışıyorum.

Ben kefir kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım.belki kuşa özel bir durumdur.kullanan çok kişi var kefir,yoğurt suyu vs.miktarı fazla gelmiş olabilir mi?havalar sıcak birkaç saat sonra alıyorum kefirli suyu.hayvanlar için olan takviyelerin çoğu merdiven altı yerlerde üretiliyor dedikleri için mümkün olduğu kadar beşeri ürünler ve doğal ürünler kullanmaya çalışıyorum.
Ben riske atamıyorum dediğin gibi kuştan kuşa değişiklik gösteriyorsa eğer sonuç daha kötü olabilir. Sadece sirke damlatıyorum suluğuna ve çok sık olmamakla beraber meyve sebze veriyorum.

Ben riske atamıyorum dediğin gibi kuştan kuşa değişiklik gösteriyorsa eğer sonuç daha kötü olabilir. Sadece sirke damlatıyorum suluğuna ve çok sık olmamakla beraber meyve sebze veriyorum.
Ben denenmemiş hiçbirşey uygulamıyorum ama kuşlarım insan ilaçları sayesinde kurtuldular o zamandan beri tedaviye vesile olan kişiyi dinliyorum.o kadar uğraştım veteriner,forum vs sadece o kişinin dediği kesin sonuç verdi.

Ben denenmemiş hiçbirşey uygulamıyorum ama kuşlarım insan ilaçları sayesinde kurtuldular o zamandan beri tedaviye vesile olan kişiyi dinliyorum.o kadar uğraştım veteriner,forum vs sadece o kişinin dediği kesin sonuç verdi.
Ben de arada benoxol hapından bir iki tırnak kazısam sularına bir şey olur mu diye merak ediyorum

Suluğuna sirke ilave edin 3 gün verin. Suluğuna 5 damla kadar. Ağzına direkt damlatmayın. Geçmiş olsun. Dışkısının düzelmesi daha sonra olur. Kuş önce yem yemeye hareket etmeye başlasın.

hasta falan olmadığı sürece doğru çalışan birşey'e hiç müdahale etmeyin. her konuda böyledir. bunun dışında kendi yediğiniz içtiğiniz çeşitli şeylerden paylaşın bol bol. yem yemesine fazla müsade etmeyin. hatta geçen hafta konusunu açmıştım veteriner verdiği beslenme programı diye. geçmiş olsun

Geri