Karadeniz Pet

Kekik Çayı

esin.

Meraklı Üye
Selamlar, kuşumun birinde sıvı dışkılama sebebiyle kekik çayı yaptım bugün. Kaşıkla vermeye çalıştım ikiside bir damla alıp kaçışmaya başladı. Ve bende suluklarına katıp üzerine su döktüm acı gelmesin diye. Suluğu ağzına tuttum içip silkelendi hapşırmaya başladı. Daha inip içmediler tam olarak. Birşey olur mu acaba ve su katmak doğru olmuşmu?

Son düzenleme:
Ben arada sirada veririm 1 suluğun yarısına yada 1/4 üne kekik geri kalanına su doldururum. 1-2 gun beklendikten sonra değiştiririm. Bir sorun olmadi şimdiye kadar.

Ben arada sirada veririm 1 suluğun yarısına yada 1/4 üne kekik geri kalanına su doldururum. 1-2 gun beklendikten sonra değiştiririm. Bir sorun olmadi şimdiye kadar.
Ben önce sıcak çayını yaptım karışsın diye gerisine su doldurdum. Çayı direkt ağzına verince silkindi sevmedi yani birşey olacak sandım. Bugün normal su koymayı düşünüyorum iyi geliyor gibi dün katı yapıyordu bazen birden sıvılaşıyor.

Benimki de cok sevmiyor ama sulukta olunca mecbur iciyor. Sıvı dışkı olayini cok bilmiyorum ama kuşun genel durumunu gözlemleyin her dışkısı sivi değilse ve hasta gibi durmuyorsa bir sey olmaz diye düşünüyorum. Çok şüpheli bir durum olursa kuşunuzla birlikte dışkının fotoğrafını yeni bir konu açarak paylaşın bilgi sahibi arkadaslar yardımcı olacaktir.

Benimki de cok sevmiyor ama sulukta olunca mecbur iciyor. Sıvı dışkı olayini cok bilmiyorum ama kuşun genel durumunu gözlemleyin her dışkısı sivi değilse ve hasta gibi durmuyorsa bir sey olmaz diye düşünüyorum. Çok şüpheli bir durum olursa kuşunuzla birlikte dışkının fotoğrafını yeni bir konu açarak paylaşın bilgi sahibi arkadaslar yardımcı olacaktir.
Sayfada ki profesyonel arkadaşlardan yardım aldım bu durum için. Şimdi üzerinde hafif sıvılı katı dışkılıyor. Bugün yumurta sarısı ve makarna verdim sıvı dışkı görmedim. Çayı bir yudum alıyorlar her defasında normalde 2-3 yudum birden icerler sularını. Her gün çay koymak iyi değil gibi suya ihtiyaç duyuyorlar diye düşünüyorum. Dün koymuştum suyla değiştirdim sonra. Bugünde yaptım duruyor suluklarında. Veterinere kontrol ettirmek iyi olacak ama gidemiyorum şimdi arabayla gidilecek kafeste büyük. Tüy döküyor sık sık yanağındanda tüy gitmiş biraz endişelendiriyor ama hareketli normalde. Kusmadan dolayı gitmeyi istiyordum ama şimdi iyi gibi, Allah korusun onları.

Geri