Karadeniz Pet

Kena sprey bitlenme sorunu

szrgvnc

Yeni Üye
Merhabalar. Kusumda çok fazla kaşıntı yok yani her zamanki gibi tüylerini tarıyor ufak ufak tüy dökümleri de oluyor ama 3 aylık şu anda. Bugün üzerinde çok küçük siyah renkli 1 ya da 2 tane bocek gördüm. Başka ne kafeste ne de kuşun üzerinde giremedim.
15285371990681174804328.jpg
1528537249295461062316.jpg
Bı tanesini ezdim ama kan filan çıkmadı. Bir olduğunu düşünüp kena sprey aldım kafesini önce sirkeli sicak suyla sonra da bu spreyle güzelce temizledim. Pencere kenarları ahşap olduğu için oraları da bolca yine sirke ve spreyle temizledim. Kusumun da kanat altlarina boynuna govdesine bolca sıktım. bitlerden kurtulmak için yapmam gereken başka bir şey var mı bu sprey yeterli mi ? ( 3 gün sonra tekrar edeceğim )

Bu siyah döküntülerin canlı oldupuna emin misiniz? Ben de şüphelenip konu açmıştım bununla ilgili sonra gözlem yapınca onların kepek olduğunu anladım. Bence bolca spreye gerek yok. Dört damla sirkesi damlatılmış banyo suyuyla banyo yapsın.(banyoluk takın)

Bu siyah döküntülerin canlı oldupuna emin misiniz? Ben de şüphelenip konu açmıştım bununla ilgili sonra gözlem yapınca onların kepek olduğunu anladım. Bence bolca spreye gerek yok. Dört damla sirkesi damlatılmış banyo suyuyla banyo yapsın.(banyoluk takın)

Evet canlılar hareket ediyorlar zaten. Banyoluk takıyorum ama suya bir türlü alistiramadim. Yani her yolu denedim ama suyla hiç arası yok. Sirkeli suyla kendim yıkarım olmazsa . Yine de teşekkür ederim

Evet canlılar hareket ediyorlar zaten. Banyoluk takıyorum ama suya bir türlü alistiramadim. Yani her yolu denedim ama suyla hiç arası yok. Sirkeli suyla kendim yıkarım olmazsa . Yine de teşekkür ederim
Kendiniz tutup yıkarsanız kuşun size olan güveni sarsılacaktır. Boş sprey kutusunun içine anlattığım elma sirkeli suyu koyun ve kuşu fısfıslayarak temizleyin. Gözüne girmemesine dikkat edin.

Geri