Karadeniz Pet

Kendi gaga taşını kendin yap

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
Arkadaşlar çoğu arkadaşımız petshop lardan gaga taşı diye sıva ve kartonpiyer alçısından imal edilmiş gaga taşları diye satılan alçıları veriyorlar bunlar kuşlarımıza yararından çok zararları olmaktadır oysa gaga taşlarını yapmak okadar zor değildir dişçi medikali satan yerlerden dişçi alçısı alıp yarı yarıya bildiğimiz temiz kumu sulandırıp eski veya kırık yemliklere veya buzdolabı buzluklarına kalıp olarak kullanıp tellerinide önceden hazırlayıp harç yapıp dökebiliriz itimat edin hem sıhhi hem daha sert gaga taşına sahip olabilirsiniz.

Teşekkürler, biraz araştırdım dişçi alçısının 1 kilosu 8-10 tl ye filan geliyor, birazdan sipariş vericem. kuş kumu aldım 2 tl ye. Bu malzemeyle seri üretime geçerim artık:)

İkra... teşekürler muhammet be

iyi forumlar

Arkadaşlar bu uygulamayı ben 2 sene önce yaptım dişçi alçısıyla değişik kalıplara döktüm en azından içinde ne olduğunu ben biliyor dum içim rahattı
ancak tek sorun taşlar çok sert oluyor fazla sert gaga taşlarını tecrübem niteliğinde tavsiye etmiyorum

Her hangi bi diş teknisyeninden bile isteseniz Bir avuç bedevaya verebilir :) İyiki bizim binada bir dişçi var ondan isteyecegim :) Elimdeki bitince.

ben petshopları arastırdım genellikle 1-2 tl ye satılıyor dediğiniz gibi sıva ve kartonpiyer alçısından imal edilmiş gaga taşları satılıyor ben almıstım şimdi çöpe attım internetten getirttirmeyi düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri