Karadeniz Pet

Kendi kendine kabuksuz yem yapan kuş..

kaslankral

Meraklı Üye
Beyler ilk defa boyle biseyle karsilasiyorum. bu kusu yolda buldum muhabbet kusu ayaklari felcti ucmayida bilmiyodu cok kucuktu 7. Ayimiz oldu ama yeminin kabuklarini kirip birakiyor yani yemlige baksaniz kabuksuz yemmi koyuyosun dersiniz. Hani diycem yemiyor yemezse olur yani. Yemi soyup biriktiriyor yemlikte . acaba neden boyle yapiyor ?

Şaka gibi. Gerçekten ilginç bir durum bence. İnşalah ustalardan bir yorum gelir...

kuşun geleceğe yatırım yapıyor bidaha kim uğraşacak diyerek yemleri biriktiriyor şaka bi yana ilk defa duydum bunu inşallah çözümünü bulursunuz

Yemde belki bir sorun olabilir. Yeni bir paket veya başka marka bir yemi deneyebilirsiniz. Eğer hala aynı şeyi yapmaya devam ederse o zaman başka bir yol buluruz. Bu aşamada kuş aç kalmasın diye aspur verebilirsin. Belki onu da kabuğunu çıkarıp atabilir ancak kabuğu kolay çıkarılabildiğinden beki bir kısım yer.

Yemde belki bir sorun olabilir. Yeni bir paket veya başka marka bir yemi deneyebilirsiniz. Eğer hala aynı şeyi yapmaya devam ederse o zaman başka bir yol buluruz. Bu aşamada kuş aç kalmasın diye aspur verebilirsin. Belki onu da kabuğunu çıkarıp atabilir ancak kabuğu kolay çıkarılabildiğinden beki bir kısım yer.
Aslinda ilk aldigim yem bonnieydi ama cok cesit vardi ve sadece bi tane cesidi yiyordu o normal yemler..bugday. Siyah seyler. Ekmek yemiyodu sadece dari yiyordu ayni markanin sadece darisi cok olani aldim biyle yapmaya basladi ama markasi ayni tadida ayni bilemiyorum ama yiyor yani yemezse coktan ölmüstü :)

Geri