Karadeniz Pet

Kendi kendini doyuramiyor

Nanemolla

Yeni Üye
Benim bebişim 1 bucuk aylik.yani bugun tam 45 gunluk.yem kirmayi biliyor ama asla kendi yemiyor.annesi ve babasindan ayri kafeste.kendi basina halletsin dye butun gun tek birakiyorm kafeste.ama.aksama kdr ac duruyor bende kiyamiyorm babasinin yanina koyuyorm aksamlari isten gelince o besliyor.annesi yavrusuna zarar veriyor ztn onun yanina koymuyorm.benim beslememi istiyor,agzimdan yemek yemek en buyuk zevki.ne zaman ogrenir acaba basinin cagresine bakmayi

Siz anne babasının yanına koyduğunuz süre asla. 45 günlük kuş zaten biliyordur yem kırmayı tembelliğine anne babasından istiyordur. Kafes tabanına bir çay tabağı içerisinde yem koyun kendisi yiyecektir. Kafese dal darı asabilirsiniz kırması kolaydır. Hem de kuşlar bayılır.

Siz anne babasının yanına koyduğunuz süre asla. 45 günlük kuş zaten biliyordur yem kırmayı tembelliğine anne babasından istiyordur. Kafes tabanına bir çay tabağı içerisinde yem koyun kendisi yiyecektir. Kafese dal darı asabilirsiniz kırması kolaydır. Hem de kuşlar bayılır.
Annesi artık yavru büyüdüğü için zarar veriyordur. Ben forumda 20 günlük olup da yem kıran yavru da gördüm. Babası da bir süre sonra beslemek yerine zarar vermeye başlayacaktır. Dediklerimi uygulamanız ve kuşu anne babasının yanına koymamanızı tavsiye ederim.

2 gun koymadim yanina babasının.asiri zayifladi eridi resmen.bir sey olur diye cok korktum bende.dal darisi da var.ama.essek sipasi hic orali degil

2 gun koymadim yanina babasının.asiri zayifladi eridi resmen.bir sey olur diye cok korktum bende.dal darisi da var.ama.essek sipasi hic orali degil
Aspur koyabilirsiniz. Eninde sonunda kendisi yemesi lazım anne babası sürekli çocuğu doyuracak değil. Kuşun ve kafesinin fotoğrafını atar mısınız?

Aspur koyabilirsiniz. Eninde sonunda kendisi yemesi lazım anne babası sürekli çocuğu doyuracak değil. Kuşun ve kafesinin fotoğrafını atar mısınız?

Normalde kafesi bu değil,az once yikadigm icin balkonda kuruyor su an.(kalamar ve kus kumu var) ama bunun gibi

Ekli dosyalar

• 16061551171546474907830426724895.jpg
    16061551171546474907830426724895.jpg
    614.5 KB · Görüntüleme: 14
  • 1606155187461306105655849385866.jpg
    1606155187461306105655849385866.jpg
    497.8 KB · Görüntüleme: 15
-Tünek hep bu şekilde mi duruyor?
-Kafes tabanına renkli gazete değil, mümkünse A4 kağıt, peçete kullanın. Ama en iyisi mısır granüldür.
-Dediğim gibi kafes tabanına aspur ve yem koyun çay tabağı ile.
-20 günlük iken bile yem kırabilen kuşlar var 45 günlük kuşun kıramayacağı yem yoktur. Dal darı varsa kafeste bulundurabilirsiniz.
-Anladığım kadarıyla çiftehane kafes kullanıyorsunuz fakat 2 kuş için verilen bu kısım küçük.

Geri