Karadeniz Pet

Kesha ile nasıl tanıştık.

Sizce Kesha'ya bir eş alma vakti geldi mi?

• Kullanılan toplam oy
    3

maxjan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.

Bundan yaklaşık 4 ay önce Kesha ile yollarımız biraz enteresan bir şekilde kesişti.
Kendisini sokakta ve bir kedi tarafından yenmek üzereyken buldum.

Zaten bununla ilgili bir konu açmıştım. Çünkü hem Kesha'yı bulduğumda kendisi çok kötü durumdaydı, hem orta okul-lise yıllarını saymazsak, muhabbet kuşu ile ilgili bir deneyimim de yoktu.

Kesha'yı nasıl bulduğum, ilk bulduğumdaki hali ve durumu nasıldı ve ne gibi gelişmeler oldu merak edenler şu linkten öğrenebilirler : http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/kedinin-elinden-kurtardigim-yavru-muhabbet-kusu.52924/

Sağolsun forumdaki bir çok arkadaş anında destek verdi ve bilmediğim bir çok konuda bilgilendirdi.

Onlarında sayesinde Kesha 4 aydır evimizin neşesi. İlk çektiğimiz fotoğrafların renklerinin yanlış çıkması yüzünden kendisini uzun süre Erkek sanıyorduk ama sonradan daha net fotoğraflar geldikçe bir kızımız olduğunu öğrendik :)

Kesha'yı ilk bulduğumuzda komple gri renkteydi... Hem kirden, hem de çok genç olmasından dolayı...
Ama sonra yüzü sarı oldu :) Bu türe sanırım; Sarıyüz deniyormuş. Ve çok güzel lacivert benekleri var artık.
Ve yine çok güzel, uzun ve lacivertli, mavili bir kuyruğu var (gerçi küçük kızım geçenlerde istemeden kuruğuna bastı ve bazı tüyleri koptu)

Aşağıda ilk bulduğum gün ve bugün çektiğim fotoğrafları ekledim.

Bir de sadece bilgi açısından ve meraktan soruyorum. Bu fotoğraflara bakarak hangi cins olduğunu söyleme şansımız var mı? Bir de zaten 5 Ekimden beridir bizimle, öncesini bilmiyoruz tabi. Sizce tahminen kaç aylıktır?

Ekli dosyalar

• IMG_5700.JPG
    IMG_5700.JPG
    4.9 MB · Görüntüleme: 93
  • IMG_5702.JPG
    IMG_5702.JPG
    5 MB · Görüntüleme: 94
  • IMG_5705.JPG
    IMG_5705.JPG
    4.1 MB · Görüntüleme: 71
  • IMG_5712.JPG
    IMG_5712.JPG
    4.1 MB · Görüntüleme: 72
  • IMG_5734.JPG
    IMG_5734.JPG
    4.3 MB · Görüntüleme: 83
  • IMG_5738.JPG
    IMG_5738.JPG
    5 MB · Görüntüleme: 78
  • IMG_5739.JPG
    IMG_5739.JPG
    4.9 MB · Görüntüleme: 66
  • WhatsApp Image 2016-10-05 at 09.13.02 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2016-10-05 at 09.13.02 (1).jpeg
    130.4 KB · Görüntüleme: 83
  • WhatsApp Image 2016-10-05 at 09.13.02.jpeg
    WhatsApp Image 2016-10-05 at 09.13.02.jpeg
    114 KB · Görüntüleme: 79
  • WhatsApp Image 2016-10-05 at 09.13.03.jpeg
    WhatsApp Image 2016-10-05 at 09.13.03.jpeg
    127.7 KB · Görüntüleme: 83
Çok tatlı resmen evrim geçirmiş mübarek:D:D
Tam kuşta cinsiyeti çözdüm derken bu kus çıktı karşıma ilk gördüğüm yuzde yuz erkek derdim
Demekki cinsiyet tayinleri tam net söylenemez yavru kus icin:D maşallah çok tatli

Bende takip edenlerdendim maşallah ne değişmiş ne güzelleşmiş ,siz yazmasanız aynı kuş olduğunu asla düşünmezdim ayrıca şuan bayada kızgın durumda

Sizleri canı gönülden tebrik ederim. Maaşallah kuşunuz harika gözüküyor ve kesinlikle eş alınma vakti gelmiş

Kesha'yı bulduğunuz ilk günü hatırlıorum yaf.Anneme bile anlatmıştım kedinin ağzından kurtuldu diye.Şimdi birlikte resimlerine baktık,duygulandık :) Allah razı olsun sizden.Çok güzel bir kız olmuşş :) Kızınız şu an kızgın.İsterseniz eş alabilirsiniz.Eş alırsanız da eşini kendi seçsin.Ama petshopta kuşu salmaya atmak riskli iştir,hastalık kapabilir.Şehrinizde üretici bulup ondan alın derim eş alacaksanız.

Son düzenleme:
Maşallah ne kadar güzel bir kız olmuş gerçekten.. Eski hali ve yeni hali arasındaki fark inanılmaz.. Size ailenize çok teşekkür ederim.. Olayları şimdi öğrendim. Ne çok sevaba girmişsinizdir. Böyle güzel bir kıza yakışıklı bir damat iyi bir arkadaş olacaktır.. Arkadaşlarda demiş eşini kendi seçsin. Bulunduğunuz yerdeki üreticilerden tercih ederseniz daha iyi olacaktır. Seçilen eş üretici de sağlıklı olur buda Kesha için gerekli..

Merhaba arkadaşlar. Bir kez daha verdiğiniz bilgiler ve güzel mesajlarınız için teşekkür ederim.

Geri