Karadeniz Pet

Keshka'ya elveda dedik

maxjan

Yeni Üye
2017-01-28 15-40-18.JPG

2017-01-28 15-40-06.JPG 2017-01-28 15-40-06.JPG 2017-01-28 15-46-04.JPG
Merhaba.

Özellikle forumun müdavimi, yardımsever üyeler hatırlayacaktır.

Geçen Ekim ayında dışarıda, bir kedi tarafından yenmek üzereyken bulduğum ve evimizde beslemeye başladığımız bir kuşumuz olmuştu. Adı Kesha idi.

Geçen ekim ayından beri hepimiz alıştık ona, büyümesini an ve an izledik. İlk geldiği kirli gri halinden kafası sarı , benekleri mor güzel bir kuşa dönüştü.

Hatta bu süreç içerisinde kendi kendine yumurtladı bile :)

Ama bu süreç izarfında şuna dikkat ettik, çocuklarım sürekli hasta oluyordu. 1 hafta iyi 1 hafta kötü.
Acaba kuştan olabilir mi fikri dahi bana yetti.

Her ne kadar evde besleme taraftarı olmasam da hayvanları herkes gibi çok severim. Çantamdan kedi/köpek mamaları eksik dahi olmaz.... Ama her anne baba gibi çocuklarım söz konusuysa değil 1 kuş, tüm hayvanat aleminin gözümde zerre kadar değeri olmaz. Durum böyle olunca keshayı başka birine verme kararı aldım.

Bu yüzden Kesha için güvenli bir adres aradık ve kısa zamanda da bulduk.
Yeni aldığım dev kafes , tüm ekipmanlar, vitaminler oyuncaklar ve yemleri dahil olmak üzere hepsini yeni sahibine teslim ettim. Çünkü yine böyle tatlı bir tesadüf olmaza kuş beslemeyi düşünmüyorum. Çocuklar okula başlar iyice büyür o zaman belki ...

Bu süre zarfında en ufak ve önemsiz sorularımda dahi üşenmeden sorunlarımızla ilgilenen, mesajlar yazan herkese çok teşekkürler.

En son çektiğim fotoğrafları da paylaşıyorum.

Sevgiyle kalın.

Yeni yuvasında en az sizdeki kadar mutlu olması dileğiyle.

Yeni yuvasında en az sizdeki kadar mutlu olması dileğiyle.

Babamın yakın bir arkadaşına verdik. 4-5 yaşlarında kuşları çok seven bir kızları var. 1-2 defe gittim keyifler gayet yerinde.
Yalnız beni gördüğünde sürekli ötmesi ve omzumdan inmemesi olayı baya bir etkiledi ama yapacak bir şey yok.

üzüldüm... Ama bence hastalık kuştan değildir foruma yazsaydın senden etaylı bilgi alıp cevabını yapıştırırdım oraya :D

Kuşları ne kadar sevdiğiniz zaten şu sözlerinizden bile belli oluyor,siz üstünüze düşen görevden fazlasını yapmışınız,inşallah ileride uygun ortamda güzel bir hayvan dostuyla vakit geçirirsiniz,var olun