Karadeniz Pet

!!! kilo verdi ve çok az yem yiyor !!!

mcgyrg

Yeni Üye
Kuşum son zamanlarda hastalığından dolayı yemek yemiyor. Hastalanmadan önce ağırlığı 42gr idi. Şimdi ise 34gr. Göğüs kemiği hiç el ile hissedilemezdi artık biraz ele değiyor öncekinden daha sivri geliyor. Daha da fazla kilo verip kuruma olmasından korkuyorum, hatta şimdi bile kuruma mı oldu acaba diye endişeleniyorum ne yapayım? Bilgili ve deneyimli birisi fikir verebilir mi? Kaynsmış yumurta sarısını öğütülmüş toz yulaf ve maydonoz suyuyla karıştırıp mama gibi şırıngayla yedirmeyi düşünüyorum sizce mantıklı mı? gerek var mı?

Benim kuşum kursak mantarıydı ve baya ilerlemişti 25gr dı ağırlığı tedavisi bittikten sonra veteriner bize aşağıdaki vitamini vermişti bira mayası varmış içinde baya kötü kokuyo ama bağırsaklardaki emilimi artırıp kilo almasını sağlıyormuş. Ben kullandığımda biraz kilo aldırdı cidden (üstelik kuşum kendi yemi dışında hiç bir şey yemez) sanırım tüyde olduğu için çok etki etmedi ama işe yarıyor. Yine de siz bi araştırın ben çok bilgili değilim kendi tecrübelerime dayanarak yazdım.
IMG_20210606_174602.jpg

Benim kuşum kursak mantarıydı ve baya ilerlemişti 25gr dı ağırlığı tedavisi bittikten sonra veteriner bize aşağıdaki vitamini vermişti bira mayası varmış içinde baya kötü kokuyo ama bağırsaklardaki emilimi artırıp kilo almasını sağlıyormuş. Ben kullandığımda biraz kilo aldırdı cidden (üstelik kuşum kendi yemi dışında hiç bir şey yemez) sanırım tüyde olduğu için çok etki etmedi ama işe yarıyor. Yine de siz bi araştırın ben çok bilgili değilim kendi tecrübelerime dayanarak yazdım.Ekli dosyayı görüntüle 57283
25gr gerçekten de çok azmış geçmiş olsun. Şimdi sizden 25'i duyunca 34 çok ciddi bi sıkıntı gibi gelmemeye başladı. O duruma kıyasla bizim endişelenmemiz için erken sanırım.

Çok teşekkür ederim öneriniz için 🙏 kilo kaybı devam ederse bu vitamini deneyeceğim. Yorumunuz benim için çok önemli. Tecrübe edilmemiş ürünleri kuşuma vermekten bayağı çekiniyorum. Çok sağolun tekrar

25gr gerçekten de çok azmış geçmiş olsun. Şimdi sizden 25'i duyunca 34 çok ciddi bi sıkıntı gibi gelmemeye başladı. O duruma kıyasla bizim endişelenmemiz için erken sanırım.

Çok teşekkür ederim öneriniz için 🙏 kilo kaybı devam ederse bu vitamini deneyeceğim. Yorumunuz benim için çok önemli. Tecrübe edilmemiş ürünleri kuşuma vermekten bayağı çekiniyorum. Çok sağolun tekrar
Kuşunuz kilo kaybediyorsa endişelenmenizin zamanı. Erken değil elbette. Kuşların hastalıklarını gizlediği gerçeğini düşünürsek uzun zamandır hasta, siz sadece size gösterdiği zamanı farkediyorsunuz doğal olarak. Eğer şehrinizde veterinerlik fakültesinde egzotik hayvan bakan bir birim varsa hemen götürmenizi tavsiye ederim. Eğer yoksa İnternetten mavişehir veteriner kliniği diye aratın , izmirde bir klinik, telefonla danışmalık istediğinizi söyleyin ve mutlaka tavsiye alın. Acele etseniz iyi olur. geçmiş olsun.

Kuşunuz kilo kaybediyorsa endişelenmenizin zamanı. Erken değil elbette. Kuşların hastalıklarını gizlediği gerçeğini düşünürsek uzun zamandır hasta, siz sadece size gösterdiği zamanı farkediyorsunuz doğal olarak. Eğer şehrinizde veterinerlik fakültesinde egzotik hayvan bakan bir birim varsa hemen götürmenizi tavsiye ederim. Eğer yoksa İnternetten mavişehir veteriner kliniği diye aratın , izmirde bir klinik, telefonla danışmalık istediğinizi söyleyin ve mutlaka tavsiye alın. Acele etseniz iyi olur. geçmiş olsun.
Teşekkür ederim yorumunuz için 🙏 Haklısınız kilo kaybının hızlı şekilde ciddi sorunlara neden olduğunu biliyorum zaten kuşumun halsiz olduğu ilk sabah hemen kilosunu kontrol ettim, o gün hiç düzgün yemeyince direkt şehrimdeki kanatlı hayvanlar konusunda uzman bi veteriner hekime götürdüm, tedaviye başladık. Ancak iştahı hâlâ eskisi gibi değil o yüzden de ben elimden ekstra bir şey gelip gelmeyeceğini öğrenmek amacıyla konu açtım. Yani zaten ilaç tedavisi uyguluyoruz, kilo kaybetmemesi için ekstra uygulamalar var mı öğrenmek istedim. Desiğiniz gibi kuşu iştah-kilo kaybeden arkadaşlar varsa mutlaka vakit kaybetmeden hiç brklemeden uzman bi veterinerle görüşsün.

Geri