Karadeniz Pet

Kime Güveneceğiz!!!

Erkan GÜNEŞ

Paylaşımcı Üye
Yeni başlayanlardan biri olarak sosyal ağlarda birbirlerini dolandırıcılıkla suçlayan üreticileri görüyorum kimisi kuşların ırklarıyla ilgili kimisi satılan malzemeyle ilgili birbirlerini insanları kandırmakla suçluyor benim gibi muhabbet kuşunu yeni beslemeye başlayanlar kime güveneceğiz acaba?3 kuruş için kul hakkı yemeye değer mi ailenizin,çocuklarınızın boğazından haram lokma geçirmeye değer mi?

Bahsettiğiniz gibi durumlara düşerek mağdur olmamak için bu işi yıllardır yapan bilinirliliği olan üreticilerden (kümeslerinden) alışveriş yapmak daha doğru olur.

Bahsettiğiniz gibi durumlara düşerek mağdur olmamak için bu işi yıllardır yapan bilinirliliği olan üreticilerden (kümeslerinden) alışveriş yapmak daha doğru olur.

Sorun da orda zaten isim vermek istemiyorum ama facebook'ta dernek kurucuları bile birbirine girmiş durumda nasıl bileceğiz hangi üretici güvenilir

Facebook tan ziyade forum siteleri bu yüzden daha güvenilir demek istemiştim. Forumlarda zaman geçiren muhabbetseverler burda kimin güvenilir olduğunun kararını verebilirler.

Burdaki ustalardan birisi demişti kırık kuşa show diye ilan koyuyorlar diye kimse de ses çıkarıp yanlışı söyleyip düzelttirmiyor izlenimim böyle açıkcası

Bu gibi ilan koyandan değilde usta olarak kabul edip itimat ettiğinizden alışveriş yapın.

Sanırım benim gibi acemileri kandırıp kandırmamak kişinin vicdanı ve inancına kalmış bi durum :)

Geri