Karadeniz Pet

Kimsenin Cinsiyetini Bilemediği Kuş

Yani 1 kafeste 3 kuş olsa 2 tanesi eş olup yavru verebilir. Diğer tek kalan kuş kafeste lsa bile
Kavgalar cikar disi yabanci tehlike olarak gorur diger disiyi öldürür yuvaliktan cikan yavrusunu yumurtladigi icin ölduresiye doven olduren zarar veren bir cok disi var bunun icin yavrular yem kirmayi ogreniz ogrenmez ayrilir bir kafeste iki disi olmaz

Al sana her türlü mutasyon her türlü muhabbet için ve bilmediğim daha çok kuş için kesin sonuç. Bende çok zorlanmıştım ama kesin ama kesin bu yöntemi denedim öğrenince ve doğru sonuç aldım. Yanılma payı sıfır. Aklında hiçbir soru kalmasın ve sakın işkillenme. Ben sarı oğlanın mutasyonda farklı ve eş almaya geçen gittiğimde petshopta dişi dediler. Kesinlikle erkek dedim ve öyle de oldu. Muhakkak bunu uygula. Dene ve bize resim at bakalım bizde öğrenelim kesin sonucu
cinsiyet2.jpg

Al sana her türlü mutasyon her türlü muhabbet için ve bilmediğim daha çok kuş için kesin sonuç. Bende çok zorlanmıştım ama kesin ama kesin bu yöntemi denedim öğrenince ve doğru sonuç aldım. Yanılma payı sıfır. Aklında hiçbir soru kalmasın ve sakın işkillenme. Ben sarı oğlanın mutasyonda farklı ve eş almaya geçen gittiğimde petshopta dişi dediler. Kesinlikle erkek dedim ve öyle de oldu. Muhakkak bunu uygula. Dene ve bize resim at bakalım bizde öğrenelim kesin sonucu
Ekli dosyayı görüntüle 10273
Tam anlamadım kuyruğu aşşada olunca erkekmi oluyor

Arkadaşlar Ekteki Kuşu

3 Petshop'a sordum kimi erkek kimi dişi dedi.
Petshop'ta çalışan arkadaşlar bile kararsız kaldı.
Forumda daha önceden de sormuştum yine fikir ayrılığı oluştu.
Fotoğrafların Kalitesini Arttırabildiğim kadar arttırdım.

Lütfen Tek Ümidim Sizsiniz Ekteki Sarı-Yeşil Olan Kuş Dişi mi Erkek Mi ?
Kuşların İkiside 3.5 Aylık

Sarı Kuşun Davranışları olarak;
  • Yem Yerken Bazen Maviyi Kovalıyor
  • Kafeste Fazla Hareketli Değil ( Fakat Kuş Tüy Döküyor Ve Hafif İshali Var Oyuzden Olabilir.
  • Mavi Kuş Genellikle Kafasını Yukarı Kaldırıyor, Sarı Kuş Aşağıda Tutuyor Kafasını Gagalarını Birleştiriyorlar.(Kusmak Heralde Bu.Mavi Kuşun Kafası Yukarda Oluyor Mavi Kuş Kusuyor Hiç Sarının Kustuğunu Görmedim.
  • Avucuma Aldığımda Maviye Göre Daha Az Isırıyor.
  • Elimi Sarı Kuşa Yaklaştırırken Sinirleniyor Bazen Vıyk Vıyk Diye Ses Çıkarıyor. Mavinin Kızdığını Görmedim Hiç
  • Mavi Kuşa Göre Daha Sosyal Daha Sevecen Bi Kuş Geçen Arkadaşımın Kuşları Var 2 Tane 1 Aylık Aynı Kafese Koyduk Mavi Kuş Kenarda Falan Takıldı Sarı Olan Kuş Diğer 1 Aylık Olan İki Kuşunda Kafasını Falan Kaşıdı
Kuşunuz dişi

Ekli dosyayı görüntüle 10273
Bu yöntem bazı kanarya üreticilerin kullandıgı yontem bu sekilde muhabbet kuslarinda cinsiyet ayrimi yapilmaz sizin kuslar tesadüfen denk gelmiş.

Hayır 3 kuş aynı kafeste olmaz birbirlerini öldürürler. Kuşunuz dişi, bunda şüphe yok. yaşları küçük olsada yuvalık asın ilgi gösterecekmi bakalım. 3.5 Aylık dişi bir kuşun yumurtladığına şahit oldum. yumurtlamasa bile ilgi gösterirse anlarsın.

3 gün önce yuvalık astım korkuyorlar heralde yaklaş mıyorlar

Bu yöntem bazı kanarya üreticilerin kullandıgı yontem bu sekilde muhabbet kuslarinda cinsiyet ayrimi yapilmaz sizin kuslar tesadüfen denk gelmiş.

O zaman benim kuslarda da tesadüfen denk geldi. Cünkü az önce uyguladim ve tuttu. Bu yöntemi diger forumdaslar da uygulayip geri bildirim saglayabilirler mi acaba?

Geri