Karadeniz Pet

Kimsesiz bir yavru, bakılmıyor ve hasta...

Merhaba, bugün ilaç almak için girdiğim eczanede böyle yavru bir kuş gördüm bir kenara atılmış ilgilenilmiyor kuyruğu ve kanatları kesilmiş uçmasın güya evcilleşsin diye yapılmadık işkence kalmamış.. Stresten tüyleri dökülüyor ve ishal.. çok korkmuş ve stresli bir halde.. eğer teşhis koyabilecek birileri varsa yavruyu kurtarma ihtimalimiz varsa ben kuşa talibim. Lütfen yardım edin, görmezden gelemedim içim parçalandı...
@MehmeTR kuşun resimleri...

Merhaba, bugün ilaç almak için girdiğim eczanede böyle yavru bir kuş gördüm bir kenara atılmış ilgilenilmiyor kuyruğu ve kanatları kesilmiş uçmasın güya evcilleşsin diye yapılmadık işkence kalmamış.. Stresten tüyleri dökülüyor ve ishal.. çok korkmuş ve stresli bir halde.. eğer teşhis koyabilecek birileri varsa yavruyu kurtarma ihtimalimiz varsa ben kuşa talibim. Lütfen yardım edin, görmezden gelemedim içim parçalandı...
@thewildpanthalp kuşun resimleri burda bakabilir misiniz?

Son durumu nedir acaba cok merak ettim.. umarım iyileşir

Son durumu nedir acaba cok merak ettim.. umarım iyileşir
Şu an iyi ishali falan bitti ilaçları bitti, benim kuşlarımla mutlu ama kanatları ve kuyrukları kesilmiş uzamıyor çok kötü durumda bıçak gibi. Uçamıyor stres oluyor. Kendini kaşıyamıyor falan. Napacağımı bilmiyorum.

iyiki kuşu sahiplenmişsiniz kafes ortamında tahta tünek kullanalım, o suluk yerine bu şekilde derin ağızlı suluklar kullanalım ve kafes altında da mümkünse tuvalet kağıdı ya da talaş, kuş kumu, mısır granül vb. mürekkepsiz emici maddeler kullanalım.Hafta 1 kez yulaf, yumurta maması, 2 haftada bir dal darı verelim. Kafeste gaga taşı gördüm o alçıdan yapılır onu çıkartıp yerine mineral blok ve kalamar kemiği takalım lütfen.
1574191324290.png

iyiki kuşu sahiplenmişsiniz kafes ortamında tahta tünek kullanalım, o suluk yerine bu şekilde derin ağızlı suluklar kullanalım ve kafes altında da mümkünse tuvalet kağıdı ya da talaş, kuş kumu, mısır granül vb. mürekkepsiz emici maddeler kullanalım.Hafta 1 kez yulaf, yumurta maması, 2 haftada bir dal darı verelim. Kafeste gaga taşı gördüm o alçıdan yapılır onu çıkartıp yerine mineral blok ve kalamar kemiği takalım lütfen.Ekli dosyayı görüntüle 44070
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, söylediklerinizi en kısa sürede uygulayacağım. Zaten diğer kuşlarımın kafesi var bu yavru kuş ayrı bir kafeste. Kanatları ve kuyruğu için ne yapabilirim peki? Kendi kendine düzelmez diyorlar internetten araştırdğım kadarıyla

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, söylediklerinizi en kısa sürede uygulayacağım. Zaten diğer kuşlarımın kafesi var bu yavru kuş ayrı bir kafeste. Kanatları ve kuyruğu için ne yapabilirim peki? Kendi kendine düzelmez diyorlar internetten araştırdğım kadarıyla
şimdilik yulaf ve b vitamini uygulayın (tüyleri çok kötü durumda b vitamini şart) düzelmezse yapabilicek bir şey yok yaşadığı sürece fark etmez aten

Kesinlikle bir arada salmayın dışkılarına vs değmesinler dışkıdan dışkıya ağızdan ağıza yayılan bir çok hastalk var

Geri