Karadeniz Pet

Kimsesiz bir yavru, bakılmıyor ve hasta...

İşte en sinir olduğum şey çocuklara oyuncak diye alıyorlar bu kuşları. Yav kardeşim bunlar canlı canlı bakım ister, sevgi ister, ilgi ister çocuk oyuncağı değilki. Bir ara benim kuzenimde çocuğuna almış hesapta. Çocuğu görseniz çocuk değil canavar sanki, Kuşun ayağını kırmış topal kalmış, kuyruğunu koparmış, kuş artık çocuk yaklaşınca car car bağırıyormuş. Yav kardeşim ne bileyim hadi onlar çocuk, bu kuşları çocukların eline verenlere ne demeli.
Kesinlikle öyle.. Anlattılar kafayı yedim resmen. Hemen numaramı bıraktım kesinlikle almak istiyorum dedim. Eczacıyla konuşup arayacağız dediler, aramazsanız gelip ben konuşurum ama dedim yok kesin arayacağız dediler. Umarım verirler, çok çok üzgünüm o yavruyu alıp iyileştiğini görene kadar rahatlamayacağım çünkü

İyi bir bakımla düzelir bence de çok büyük bir rahatsızlığı yok stresten tüyde

Nedir son durum ?
Kuşu aldım, veterinere götürdüm ensesine parazit için bi ilaç damlattı. İshali var antibiyotik verdi. Eve getirdim kafesi dezenfekte ettim suyuna bir kaç damla limon suyu ekledim, şu an durum bu :) Görseli ekliyorum

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 57
  • image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 60
Kuşu aldım, veterinere götürdüm ensesine parazit için bi ilaç damlattı. İshali var antibiyotik verdi. Eve getirdim kafesi dezenfekte ettim suyuna bir kaç damla limon suyu ekledim, şu an durum bu :) Görseli ekliyorum
sağlıkla besleyin

antibiyotik olarak ne verdi acep ? bide kac gun kullanacaksin, antibiyotikten sonra probiyotik ve multivitamin kullansan zimba gibi olur.

antibiyotik olarak ne verdi acep ? bide kac gun kullanacaksin, antibiyotikten sonra probiyotik ve multivitamin kullansan zimba gibi olur.
Adını bilmiyorum bir şırınganın içinde verdi sıvı şeklinde. Buzdolabında sakla dedi. Probiyotik var ekstra toz vitamin de verdi bir de polivitte var yani yok yok :) Umarım düzelir kanatları hep kan içinde kesmişler kendi kendine uzar mı kuyruk ve kanat bilmiyorum

Adını bilmiyorum bir şırınganın içinde verdi sıvı şeklinde. Buzdolabında sakla dedi. Probiyotik var ekstra toz vitamin de verdi bir de polivitte var yani yok yok :) Umarım düzelir kanatları hep kan içinde kesmişler kendi kendine uzar mı kuyruk ve kanat bilmiyorum
Bitene kadar kullan dedi sanırım 1 hafta yeter ancak

Merhaba kuşu sahiplenirseniz çok iyi olur kuşu alındığı zaman düzgün ve iyi bir bakım ile 1 en fazla 2 aya toparlar diye düşünüyorum haftada 2 kere 3,4 vitamin damlatılsın suluklarına haftada 1 kerede 2,3 damla sirke birde kuşu aldığınız zmn banyo yaptırn hiç bakmamışlar güzelim hayvana eğer güzel bir şekilde bakarsanız sevginziide eksik göstermezseniz çok çok iyi olur bu kuş sizin gibi insanları görünce mutlu oluyorum

Merhaba kuşu sahiplenirseniz çok iyi olur kuşu alındığı zaman düzgün ve iyi bir bakım ile 1 en fazla 2 aya toparlar diye düşünüyorum haftada 2 kere 3,4 vitamin damlatılsın suluklarına haftada 1 kerede 2,3 damla sirke birde kuşu aldığınız zmn banyo yaptırn hiç bakmamışlar güzelim hayvana eğer güzel bir şekilde bakarsanız sevginziide eksik göstermezseniz çok çok iyi olur bu kuş sizin gibi insanları görünce mutlu oluyorum
Antibiyotik tedavisi bitince dediğiniz gibi vitamin ve probiyotik kullanıcam. Kafesini tertemiz yaptım kuşu da yıkamayı düşündüm ama hem hava soğuk hem de zaten çok korkmuş stres altında ve ishal o yüzden daha da kötü olur dye cesaret edemedim. İç dış parazitleri yapıldı kendini toplarsa inşallah baharda yıkarım artık :)

Hiç bakmamışlar hem de.. biraz salatalık havuç falan verdim inanamazsınız nasıl yediğine.. yarın da yumurta maması yapıcam, çok tecrübeli değilim ama uğraşıyorum inşallah iyileştirebilirim

Sağlıkla besleyin, sizin gibi insanların olduğunu bilmek mutluluk veriyor.
Her hafta resmini ekleyin ne kadar güzelleştiğini hep beraber görelim :)

Antibiyotik tedavisi bitince dediğiniz gibi vitamin ve probiyotik kullanıcam. Kafesini tertemiz yaptım kuşu da yıkamayı düşündüm ama hem hava soğuk hem de zaten çok korkmuş stres altında ve ishal o yüzden daha da kötü olur dye cesaret edemedim. İç dış parazitleri yapıldı kendini toplarsa inşallah baharda yıkarım artık :)

Hiç bakmamışlar hem de.. biraz salatalık havuç falan verdim inanamazsınız nasıl yediğine.. yarın da yumurta maması yapıcam, çok tecrübeli değilim ama uğraşıyorum inşallah iyileştirebilirim
Kuşu sahipleneli kaç gün oldu sevindim

Tm şu an kuşun durumu nasıl hanımefendi
Son durumu bu şekilde, antibiyotiğe devam ediyorum hala biraz ishali var ve bir de yanına gidince kusacakmış gibi strese giriyor. Antibiyotik tedavisi bitince probiyotik ve vitamin vermeye çalışıcam. Vitamin olsun diye bazen az az marul salatalık havuç falan veriyorum çok seviyor hiç vermemişler gibi yiyor.. Umarım iyileştirebilirim..

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 41
  • image.jpg
    image.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 40
Geri