Karadeniz Pet

Kırık Kanat Çiftleşmeye Engel mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ulus1864

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 20 gün önce erkek kuşuma eş olsun diye getirdiğim dişi kuşumun sol kanadını kullanamadığını (kırık sanırım) fark etmiştim. Yine de beklemek istedim. Eş tutmalarında bi sıkıntı olmadı gayet uyumlu takılıyorlar fakat bu durum çiftleşmelerine veya yumurta alma konusunda sorun çıkarır mı?

Uyumları gayet iyi ama herhangi bir çiftleşme söz konusu olmadı çünkü şimdiye kadar erkeğin bir kaç atak girişimini de engelledi dişi.

Bu olağan bi durum mu yoksa kanat mı çiftleşmeye sorun oluyor acaba ?

Öncelikle kuş tedavi olmalı. Kanadını kullanamıyorsa veterinere veya veterinerlik fakültesine gidin. Röntgen çekilsin. Sargıya alınır gerekirse. Çiftleşme iyileşince gündeme gelmeli.

Siz yine de kontrol amaçlı gösterin. Tedavisi mümkün olabilir. Hem kuş acı çekmesin hem de çiftleşme durumu sağlıkla olsun. Acı çekiyorsa çiftleşmenin olacağını düşünmüyorum.

Siz yine de kontrol amaçlı gösterin. Tedavisi mümkün olabilir. Hem kuş acı çekmesin hem de çiftleşme durumu sağlıkla olsun. Acı çekiyorsa çiftleşmenin olacağını düşünmüyorum.
Ya acı çektiği falan yok şu duyar kasma faslını bi geçelim lütfen. Kanadı kırık kuşu zorla çiftleştirecek halimiz yok. Kuş doğumunda kırılmış o şekilde bu yaşa kadar gelmiş yapacak bişe kalmamış artık yani konu nerelere geldi ya

1.) Türkçemiz de duyar kasma diye bir tabir yok.
2.) Kuşun kanadının daha önceden kırılmış olması sizin tedavi için veterinere götürmeyeceğiniz anlamına gelmez.
3.) Madem duymak istediğiniz cevapları almak istiyorsunuz.Neden soru soruyorsunuz ?
4.) Kuşun kanadı kırık ve siz yavru almak istiyorsunuz.Pekiyi sizin bu isteğiniz normal mi?
Türkçemiz de duyar kasma diye bir tabir yok fakat sizin için güzel bir söz var. Koyun Can Derdinde, Kasap Et Derdinde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri