Karadeniz Pet

Kis ayı tüy dökümü olur mu

Elifvekopuk

Meraklı Üye
Arkadaşlar bu ayda kuşlar tüy döker mi

Evde beslendikleri için dış ortamdaki mevsim geçişleri tam olarak kuşları etkilemeyebilir ve farklı mevsimlerde tüy dökümü gerçekleşebilir.

Gayet normal, tüy dökmese de kaşınması normal. Beslenme veya güvenlik için hiç vakit harcamadıklarından, tüylerini düzeltmeye ve temizlemeye daha fazla vakit ayırırlar

Gayet normal, tüy dökmese de kaşınması normal. Beslenme veya güvenlik için hiç vakit harcamadıklarından, tüylerini düzeltmeye ve temizlemeye daha fazla vakit ayırırlar
Bi soru daha sorabilir miyim.kusumun dışkısında sulu olan.bolumde kava kabarcıkları mevcut 3 4 gündür sirke kullandım limon kullandım azaldı ama geçmedi başka ne yapmam.lazim bilginiz var mi

Davranışları.yeme içmesi normal hasta gibi değil aksine çok oyuncu konusuyo geziyo bazen kursağına masaj yapıyorum

Kaşınmadan ancak;
Tüylerini yoğun şekilde yollarsa,
Kaşıdığı herhangi bir bölgede kellik veya yara oluşursa,
Kuşun üzerinde, kafes, kafes ekipmanları veya çevresinde parazite rastlanırsa,
Özellikle geceleri kuşlardan ciyaklamaya benzer sesler duyulursa,
Şüphelenmek gerekir. Bunlar haricinde uyanık oldukları zamanların neredeyse yarısından fazlasını kaşınarak, daha doğrusu tüylerini düzeltip temizleyerek geçirirler

Kaşınmadan ancak;
Tüylerini yoğun şekilde yollarsa,
Kaşıdığı herhangi bir bölgede kellik veya yara oluşursa,
Kuşun üzerinde, kafes, kafes ekipmanları veya çevresinde parazite rastlanırsa,
Özellikle geceleri kuşlardan ciyaklamaya benzer sesler duyulursa,
Şüphelenmek gerekir. Bunlar haricinde uyanık oldukları zamanların neredeyse yarısından fazlasını kaşınarak, daha doğrusu tüylerini düzeltip temizleyerek geçirirler
Çok sağolun bi soru daha sormuştum bilginiz var mi

20171210_162923.jpg

Dışkının doğal halini de paylaşır mısınız?
Dışkı normal değil. Şimdilik kuşa yeşillik vermeyin ve suyuna sirke katmaya devam edin.

Koyu yeşil olduğu belli. Takip edip dışkının doğal halinin net bir fotoğrafını paylaşın. Suluğunu 10 damla kadar sirke katın. Dışkısını sürekli takip edin. Bulunduğu odayı iyice havalandırın, kafesi ve kafeste bulunan her şeyi çamaşır suyu ile silerek temizleyip sıcak suyla iyice durulayın

Koyu yeşil olduğu belli. Takip edip dışkının doğal halinin net bir fotoğrafını paylaşın. Suluğunu 10 damla kadar sirke katın. Dışkısını sürekli takip edin. Bulunduğu odayı iyice havalandırın, kafesi ve kafeste bulunan her şeyi çamaşır suyu ile silerek temizleyip sıcak suyla iyice durulayın
Tamam yapıyorum hemen doğal diski yaparsa hemen atiyorum

Geri