Karadeniz Pet

kızgınlığa ulaşmış dişi kuş el eğitimi

Batur ARIŞ

Yeni Üye
Evet 11 aylık erkek kuşum için dişi bir kuş aldım kuş inanılmaz agresif çok fena ısırıyor alırken mantar vs varmı diye bakarken her yerimi ısırdı :D yaklaşık 6-8 aylık. ancak erkek kuşum şu an başka şehirde bende o gelene kadar dişiyi eğitmek için deneme yapmak istedim.Öncelikle dişi geldikten sonra 7 gün boyunca serbest bırakmadım, yanından geçerken ani haraketlerde bulunmadım,kefesini bile temizlemedim ancak kirlenmemişti zaten,sadece yemini suyunu değiştirdim.her gün ama her gün aynı saatlerde kafesin dibine yavaşça oturup onunla 5-10 dk konuştum bunu günde 2-3 kez tekrar ettim.kafesin kapağını asla açıp elimi falan içeri sokmadım.bu 7 günün sonunda kuşu ilk defa serbest bıraktım 3 saat sonunda kafesten çıktı epey bir uçtu sonra malum korkaktı onunla hiç ilgilenmedim 1 saat kadar sonra odanın her yerini keşfetti dolabın üstündeki pamuk,bileklik ve faturalarımla oynamaya başladı.daha sonra elime yem koydum ve çok yavaş bi şekilde ona göstererek yaklaştım ürkmeye başladığı geri adım attığı her an durdum ve geri çekildim bu işlemi yaklaşık 40 kere yapmışımdır bir kaç saatin sonunda heralde sonunda açıktıda elimi gösterir göstermez atladı.bütün yemi yedi sonra kafesine doğru gittim ve kafesine kendisi girdi.Daha önce oldumu bilmiyorum ama bu güne kadar ben bu forumda yada başka yerde kızgınlık derecesine gelmiş yetişkin bir dişi kuşun ele alıştırıldığını görmedim video aşşağıdadır.umarım herkezin işine yarar

http://www.youtube.com/watch?v=PnNWCssSDdM

Son düzenleme:
Geri