Karadeniz Pet

Kizistirici vitamin olarak oneriniz nedir?

Pasa89

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar ciftim en son 2 nisanda yumurtlamislardi. Disi suanda cok kizgin erkege surekli kur yapiyor erkek kaciyor. Bu durum uzun zamandir öyle. kizginlasmasi icin bi ilac vitamin onerebilir misiniz? Daha once besledigim kuslarimda kullandigim hicbir ilac ise yaramadi. Ve erkek biraz yagli suyuna limon damlatiyorum. Baska tavsiyeniz var mi?

Son düzenleme:
Erkekler hasta veya tüyde olmadıklarında sürekli eş tutmak isterler. Kızıştırıcı vitamine de gerek yok bence. Hele ki bu kuşlar eş daha önce kuluçka geçirdiler diyorsan bence bir hava değişimine ihtiyaçları var. Biraz ayrı kalsınlar özlesinler birbirlerini.

Ayrı bir kafese alıp bol bol uçmasını sağlayabilirseniz yağlanması gittiğinde form tutacaktır.

Ucurmayi cok denedim de kafesten pek cikarmamislar sanirim en fazla 2 3 metre ucup bi yere carpiyor. 2 3 hafta her gun odaya saldim gram zayıflamadi. Evet daha once yavru aldim cokta güzel anlasiyorlar ama is ciftlesmeye gelince erkek yanasmiyor

Sadece karışık yem ver. Yemlik üstlerinde biriken kabukları biraz geç üfle. Yani her gün üflüyorsan 2 günde bir üfleyebilirsin. Suluğa limon damlatmak ve uçurmak iyidir.

Yorumlariniz icin tesekkur ederim. Daha once duymamistim Yem kabuklarinin ne gibi faydasi var acaba

temiz yeme daha az ulaşarak yeme miktarını azaltacak

Yorumlariniz icin tesekkur ederim

Geri