Karadeniz Pet

Koksidiyoz tedavisi sonrası vitamin kullanımı

Avseque

Meraklı Üye
Merhabalar. 2 tane muhabbet kuşum var. 1 ay önce koksidiyoz oldular. Veteriner vetakoksin verdi. Tedaviyi uyguladım. Sonrasında probiyotik verdim. Şimdi durumları iyi. Tedaviyi veren arkadaş kuşlara vitamin verme dedi. Sizce vermeli miyim? Zararı olur mu? Şu anki dışkılarını ekliyorum.

3 gün hiç ara vermeden mi vereyim probitiği?
Bir de elimde powermax probiyotik var. Diazyme kullanırdım ama yaşadığım yerde bulamadım. İlaç tedavisi sonrası acil ihtiyacım olduğu için de powermax aldım. İyi midir bu ürün

Bir de elimde powermax probiyotik var. Diazyme kullanırdım ama yaşadığım yerde bulamadım. İlaç tedavisi sonrası acil ihtiyacım olduğu için de powermax aldım. İyi midir bu ürün
Evet powermax de iyidir. Kullanın

Evet, 2 gün de verebilirsiniz. Vitamini de 2 gün verebilirsiniz.
Tedavi tam olarak 19 temmuz günü bitti. Yani ilacıyla probiyotiğiyle. O zamandan beri de hiç bir şey vermedim. Sadece 2 gün önce probiyotik verdim. Yeterli süre geçmiş mi sizce? Karaciğerlerini zorlamış olur muyum?

Tedavi tam olarak 19 temmuz günü bitti. Yani ilacıyla probiyotiğiyle. O zamandan beri de hiç bir şey vermedim. Sadece 2 gün önce probiyotik verdim. Yeterli süre geçmiş mi sizce? Karaciğerlerini zorlamış olur muyum?
Yok bişey olmaz, probiyotik kullanın.

Eğer ilaçtan sonra probiyotik kullandıysanız şimdi kullanmaya gerek yok, birtek vitamin verin yeterli. Ancak probiyotiği haftada 2 kez düzenli bir şekilde kullanın.

Eğer ilaçtan sonra probiyotik kullandıysanız şimdi kullanmaya gerek yok, birtek vitamin verin yeterli. Ancak probiyotiği haftada 2 kez düzenli bir şekilde kullanın.
Şimdi probiyotik koydum sularına. Yarından sonraki gün de vitamin verirsem bir şey olur mu

Geri