Karadeniz Pet

Konuşma

Sefa31

Yeni Üye
Arkadaslar benim 4.5 aylk bi erkek kusum var ilgisi cok guzel bize gelmesi oynamasi cagirinca nerde olursa parmagima gelmesi video attım gözukuyormu bilmiyorum ama bi problemimiz var ne yaparsam yapaym konusturamadm biseyler soluyor kendi kendine ama hic bise anlaşılmıyor ne yapmam lazm konusması icin bi yardm edin

Siz ısrarla aynı kelimeleri her gün belli saatlerde 15 yada 20 dk boyunca söylemeye devam edin yavaş yavaş taklit edip konuşacaktır. 4 buçuk aylık bir kuş için konuşmanın başlangıç dönemi denebilir.

tek bir kelime seç hergün tekrarla.konuşabilcegi kolay bir kelime olsun aşkım cicikuş kuşum babacık vb.. o uyurken kafesinde dinlenirken yanına gidip belli bir melodi ile seslenin seçtiginiz kelimeyi.konuşacaktır.ama konuşma vs durumlar kuştan kuşa degişiyor bunuda unutmayalım

benim kuşum da konuşmuyor, hatta çoğu zaman ötmüyor bile
kaç aylık bilmiyorum ama 1 ay önce aldığımda kuyruğu kısaydı, yeni uzadı boyu kadar.

benim kuşum da konuşmuyor, hatta çoğu zaman ötmüyor bile
kaç aylık bilmiyorum ama 1 ay önce aldığımda kuyruğu kısaydı, yeni uzadı boyu kadar.

düzgün egitilen her kuş karşılıgını verir.evde başka kuş yoksa.kuşunuz erkekse ve yavruysa konuşması çok kolaylaşır

Sürekli onunla konuşup aynı kelimeleri tekrarlamalısınız

Geri