Karadeniz Pet

Konuşan muhabbet kuşuma eş almalı mıyım?

Vehbi

Yeni Üye
Kuşum 3 yaşında ve yaklaşık 70+ kelime biliyor daha 1 aylıkken almıştım. 1 hafta önce komşu kuşlarını bize birakmiştı. Bizim kuş diğer kuşların kafesinin ustune çıkıp sadece izliyordu. Dün birden kafesinin icinde kusmaya başladı. Her yeri yem yaptı kanatları titrerken kustu. Bir avuç yem çıktı resmen. Sonra köşeye çekilip kanatlari titreyerek gözü kapalı bir şekilde durdu. Bende korktum hemen bir ilk petshopa goturdum. Sonra diğer kuşlardan dolayı psikolojisi bozulmus olabilir dedi. Yanlizliktan dolayı olabilir dedi. Bir bağırsak ilacı ve vitaminler verdi. Sonra kuş kendine gelsin 1 hafta sonra istersen eş alabilirsin dedi. EvE gelince sanki depresyona girmis gibi köşeye çekilip tüylerini kabartip dünya ya küstü. Dokunuyorum tepki vermiyor. Allah'a şükür ilaçlarını içtikten sonra kendine geldi biraz. Kuşları farklı odaya koydugumda bizim kuş surekli bağırdı. Bugunde komşu aldı kuslari. Bizimki normale dondu. Sizce kuşuma eş almalı mıyım? Alirsam benle ilgisini keser mi konusmayi unutur mu?

Petshop kuş almanız için direkt sallamış... Öyle bir şey yok psikolojisi vs. Almanız çok iyi olur tabiki sonuçta dünyaya bizim egolarımız için gelmediler. Onlarında yavruları olmalı bu size kalmış ilgisi azalır ancak konuşmayı kesmez

İnsana alışmış kuşlar da es tutma ve ciftlesme olayı çok sıkıntılı olabiliyor

Evet kusların yanındayken diğer kuslardan farklı hareketler yapiyor. Aldiktan sonra ilgisini azaltirsa daha sonradan eski haline dönmez mı?

alabilirsin ama direkt alıp yanına atma.konuşmayı vs kesebilir.ilgisinde azalma fazla olmaz ilk zamanlar meraktan biraz ilgisi orada olur sonra normale döner.ben tek kuş bakma taraftarı değilim.

Tamam teşekkürler. Yarın inşallah gidip alacagim.

Yeni kuş aldim ancak disi bizim kuşu isiriyor. Bizim kus değişik hareketler yapiyor. Ve disinin kalçasının içinde dışkı kalmış ben cikartamiyorum. Ne yapabilirim kuşu geri mi vereyim.

Geri