Karadeniz Pet

Konuşma eğitimi kaç kelime öğrenebilir

Yağmur-milka

Paylaşımcı Üye
Bir kuşa kaç kelime öğretilebşlir kuşum şuan 1 yaş civarında 13 aylık olması gerek 40 kelime biliyor kelime bilgisi iyi mi daha çok kelime öğrenebilir mi biraz öğrenmesi yavaşladı gibime geldi

100 200 arası olabilir.
Bu tamamen size ve ilginize bağlı.

Kuşun yapısı önemli, fazla ötmeyen kuşlar konuşmuyor, aşırı hareketli kuşlar dikkati çabuk dağıldığı için fazla kelime taklit etmiyor. Benim evcil kuşumla yaklaşık 10 aya kadar sürekli birlikteydik, kelimeden ziyade cümle tekrarlıyordu, cümleler de genel olarak oğlumuza sık söylediğimiz cümlelerdi. Aylardır sadece haftada bir gün kendi başıma ilgilenebiliyorum, şu anda 2 yaşına yaklaşıyor ancak halen kendi kendine konuşuyor. Hatta dişisine bile öğretmeye başladı, yani unutmuyorlar.

Kuşun yapısı önemli, fazla ötmeyen kuşlar konuşmuyor, aşırı hareketli kuşlar dikkati çabuk dağıldığı için fazla kelime taklit etmiyor. Benim evcil kuşumla yaklaşık 10 aya kadar sürekli birlikteydik, kelimeden ziyade cümle tekrarlıyordu, cümleler de genel olarak oğlumuza sık söylediğimiz cümlelerdi. Aylardır sadece haftada bir gün kendi başıma ilgilenebiliyorum, şu anda 2 yaşına yaklaşıyor ancak halen kendi kendine konuşuyor. Hatta dişisine bile öğretmeye başladı, yani unutmuyorlar.
Kesinlikle unutmuyorlar hatta farklı kelimeleri birleştiriyor mantıklı şekilde mini mini bir kuşu öğrettim kuş beyinli bir kuş donmuştu diyor şok oldum birleştirmesine çok hareketli ama ben konuşmaya başlayınca geliyor gagasını dudağıma dayıyor susunca gagasıyla vuruyor sanırım hala öğrenmeye açık

Geri