Karadeniz Pet

Konuşuyor ama bir sorun var

Esah46

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 5-6 aylık civarinda bir muhabbet kuşum var.dişi konusuyor opucuk atiyor fakat muzik actigimiz zaman konusuyor normal sartlarda cok nadir konusuyor. Biz kendisi ile ilgilendigimizde sadece dinleme moduna geciyor.
Ikinci sorunumuz kuşumuz bir turlu ele alişmadi bize hic alismadi gibi elimize gelmiyor ucuyor yukseklere konuyor.Yükseklere konmasinin sebebi nedir. Bundan nasıl vazgecirebiliriz. Ele alistirmak icin bircok yol denedik ama hala ayni bu konuda onerilerinizi bekliyorum.

Yükseklerde kendini daha güvende hissettiği için yüksek yerlere kaçarlar. Ayrıca dişi kuşlar erkeklere oranla hem daha zor konuşur hem de evcilleşmesi, ele alışması gerçekten çok zordur.

Yükseklerde kendini daha güvende hissettiği için yüksek yerlere kaçarlar. Ayrıca dişi kuşlar erkeklere oranla hem daha zor konuşur hem de evcilleşmesi, ele alışması gerçekten çok
Yükseklerde kendini daha güvende hissettiği için yüksek yerlere kaçarlar. Ayrıca dişi kuşlar erkeklere oranla hem daha zor konuşur hem de evcilleşmesi, ele alışması gerçekten çok zordur.
Onerileri bekliyorum. Illaki disi kuslar alişmaz diye birseu yoktur bir yontemi vardir diyr dusunuyorum

Tabi ki kesinlikle alışmaz demek istemedim. Daha zordur dedim. Gördüğüm 2 tane dişi var ele alışan, ama konuşanı hiç görmedim. Sanırım daha fazla ilgi ve zaman gerekir.

Geri