Karadeniz Pet

Kör Olma , Boynunu Tutamama , Denge Kaybı ve Ötmeme Sorunu

egazo

Yeni Üye
Merhabalar,

6 aydır muhabbet kuşu besliyorum ve muhabbet kuşum çok sağlıklıydı. Ama 1 gecede görmeme ve boynunu tutamama sorunu oluştu.

Kuşumun son 15 gün içinde hayatındaki değişkenler :

1-) 15 gün önce 1-2 saat cereyanda kaldı ve hastalandı . Fakat suyunun içine yok denecek kadar az bir antibiyotik koydum ve sıcak ortamda tutarak 2 gün içinde iyileştirdim.
2-) Kaşıntı sorunu vardı çözüm için 10 gün önce 1 litre suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi karıştırdım ve üzerine sıktım. Normalde 15 günde bir BioAvicare kullanır iken sirke ilk defa kullandım.
3-) 1 hafta önce dişi kuş aldım. Anlaşmamaları durumuna karşı sürekli izledim ama çok iyi anlaşmış gibi duruyorlardı. Kuşumu inceledim ama herhangi bir yerinde yara izi yok.

Veterinere götürdüğümde bir gözünün gördüğü diğer gözünün ise çok az gördüğünü söyledi. Tedavi olarak D-3 VE A vitamini verdi ve günde 0,2 ml vermemi söyledi. 1 hafta içinde iyileşmez ise bir daha iyileşmeyeceğini söyledi. 3 gündür kullanıyorum ama çok az bir etkisi oldu.

Lütfen çok acil bir çözüm için yardumcı olun bana. Kuşumun hasta resimleri ektedir.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

k1 k2 k3 k4

Kafesi düz bir masanın üzerinde.

Araştırmama göre bende salmonella diyorum ama ayrıca ötmeme ve kör olma durumu var.
Kafesi düz bir masanın üzerinde.

Araştırmama göre bende salmonella diyorum ama ayrıca ötmeme ve kör olma durumu var.
Kör olma durumuna bişey diyemiyeceğim. Ötmeme durumu hastalıklarda normal. Hayvanın keyfi olmadığı için ötmeyebilir

Sevgili veteriner neye dayanarak kör dedi ? Diyelim ki kör Devit 3 ne alaka kuşunuz salmonella bu tedavi için gerekli bilgiler sitede mevcut araştırın..

Geçmiş olsun..

Antibiyotik tedavisi çok iyi geldi . Sadece sesi çok az çıkıyor o da toparlıyacaktır.

Geri