Karadeniz Pet

Kuşumun gagası uzamaya başladı

Mert Okan

Meraklı Üye
5,5-6 aylık 1 aylıktan beri bende kafesinde 1 tane kemik 1 tane de mineral blok var.Bugün gagasının normalden biraz uzun olduğunu fark ettim.Kesebileceğimi sanmıyorum incelik isteyen işlere elim yatkın değildir.Bu durum kuşun sağlığını bozar mı ? Kesmek dışında nasıl düzeltebilirim bu durumu ?

qb8gnq.jpg

Bana cok uzun gibi gelmedi tahta tunek kalamar kemigi ile duzeltir kesim yaptirirsaniz duzenli uzar kestirmek zorunda kalirsiniz yem kirmasinda sorun olana kadar mudahale etmeyin derim masalllah kusunuz guzelmis

Bana cok uzun gibi gelmedi tahta tunek kalamar kemigi ile duzeltir kesim yaptirirsaniz duzenli uzar kestirmek zorunda kalirsiniz yem kirmasinda sorun olana kadar mudahale etmeyin derim masalllah kusunuz guzelmis
Teşekkürler.Ben de müdahale etmek istemiyorum açıkçası şuan için yem yemesinde bir sıkıntı yok.Kumlu tünek yardımcı olur mu gagasını daha iyi törpülemesinde ?

Teşekkürler.Ben de müdahale etmek istemiyorum açıkçası şuan için yem yemesinde bir sıkıntı yok.Kumlu tünek yardımcı olur mu gagasını daha iyi törpülemesinde ?
Normal tahta tunek daha iyi kumlu tunekler ayaklarda yara yaptigini soylemisti bir kac arkadas tahta daha saglikli

Normal tahta tunek daha iyi kumlu tunekler ayaklarda yara yaptigini soylemisti bir kac arkadas tahta daha saglikli
Tahta tünek kullanıyorum zaten biraz araştırdım kendileri rahatsız olduklarında törpülüyorlarmış.Kendi haline bırakmak daha iyi şuan için.

Kullandığınız tahta tünek biraz sert bir ağaçtan imal edilmiş.
Uçurtma yapımında kullandığımız çıtalardan ayrıca küçük bir tünek yapabilirsiniz.
Onları daha kolay kemiriyorlar.
Belki gagasını törpülemeye yardımcı olur.

Geri