Karadeniz Pet

Kuşumuz hırıltılı nefes alıyor ve beslenemiyor ?

ppuskass

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar kuşumuz çok hasta ve halsiz görünüyor. Veterinere götürdük. Hipradoxi verdi. ben kuş beslenemiyor biz besleyelim mi dedim. Hayır dedi benim kafama yatmadı açıkçası sizce ne yapalım ?

bu kuşun son hali

Son düzenleme:
Beslenemiyorsa ölür neye göre hayır dedi acaba:rolleyes:

bana da çok mantıklı gelmiyor diyor önce kuş kendine gelsin sonra beslenir ama sağolsun burdaki arkadaşlardan öğrendiğim en güzel tespitlerden biri kuş hastayken ya da iyiyken fark etmez beslenemezse ölür.

Son düzenleme:
Siz onu besleyin bence durumu çok ağır görünüyor.sıcak bir ortama koyun.benim soğuk algınlığı olan kuşlarım iyileşti ama ben başında fark ettim erkenden tedavi ettim.verdiği ilaç işe yarar bir ilaç bildiğim kadarıyla.

İyi günler çok geçmiş olsun ben Profesyonel değilim fakat geçen sene benim kuşumda aynı durumdaydı astım bronşit olmuş ilaç kullandım besledim ama kısa sürede vefat etti umarım iyileşir ☹️

Siz onu besleyin bence durumu çok ağır görünüyor.sıcak bir ortama koyun.benim soğuk algınlığı olan kuşlarım iyileşti ama ben başında fark ettim erkenden tedavi ettim.verdiği ilaç işe yarar bir ilaç bildiğim kadarıyla.
hocam soğuk algınlığına karşı ne ilacı kullandın?

Başınız sağolsun :( videoda gördüğüm kadarıyla kurtulması çok zor durumdaymış.Ruhu şad olsun.

Tetrasiklin. Hipradoxi S de de doksisilin var aynı aileden aslında. Yani tetrasiklin in bir türevi. İlaç yanlış değil ama kuş çoktan kritik çizgiyi geçmişti.
Maalesef abi biz geç kaldık. Keşke böyle durumlarda cerrahi müdahale gibi bir şansımız olsa kuşu kurtarma adına çünkü ilaclar süreç olarak tedavi sağlıyor. Bu arada arkadaşın kuşu idi UYARI olması açısından belirteyim arkadaşım dün bana ağrı kesici şurup verdiğini söyledi.O da birinden duymuş. Dedim keşke bana danışsaydın kesinlikle izin vermezdim, maalesef sonradan bana da söyledi. Lütfen bilinçsizce ilaç kullanmayın arkadaşlar. Veteriner hekim ya da burada çok tecrübeli arkadaşlarımız var onların tavsiyesi olmadan ilaç kullanmayın.

Maalesef abi biz geç kaldık. Keşke böyle durumlarda cerrahi müdahale gibi bir şansımız olsa kuşu kurtarma adına çünkü ilaclar süreç olarak tedavi sağlıyor. Bu arada arkadaşın kuşu idi UYARI olması açısından belirteyim arkadaşım dün bana ağrı kesici şurup verdiğini söyledi.O da birinden duymuş. Dedim keşke bana danışsaydın kesinlikle izin vermezdim, maalesef sonradan bana da söyledi. Lütfen bilinçsizce ilaç kullanmayın arkadaşlar. Veteriner hekim ya da burada çok tecrübeli arkadaşlarımız var onların tavsiyesi olmadan ilaç kullanmayın.

her veteriner tavsiyesi bile etkili değil ki çoğu ben anlamam diyor dürüstler de zaten. egzotik kuşlara bakan veteriner tercih edilmeli.

Geri