Karadeniz Pet

Kuşun kanatları vahim

Noblewolf

Yeni Üye
Kuşun yanına 6ay kadar önce erkek aldım aradan 3 ay geçti kuşu 2 gün cikarmamıştım 2 gün sonunda çıkardığımda ucamiyordu kanatları şimdikine nazaran daha iyiydi ve ve o gün bu gün böyle ucamiyor 1 hafta önce erkeği yolladım ayriyeten son 2 gündür yemleri yemiyor kafesin içine atıyor ama sadece 1 yemlige yapıyor bunu öbürüne ellemiyor bile

IMG_20170210_191620.jpg
IMG_20170210_191632.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20170210_192652.jpg
    IMG_20170210_192652.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 12
bana tüy dökümüne girmiş gibi geldi

En az 2 aydır böyle kendisi tüyleri düzeltirken koparıyor gibi geliyo bana çünkü izledim tüylerini düzeltirken çok sert ısırıyor

B vitamini vermeniz gerekiyor kanatlarında sarımsak suyu sürün kendişi yoluyorsa, yolmaktan vaz geçecektir

Tüy köklerini ( Tüyün kanada bağlandığı kısım ) bi kontrol edin Kahverengilik veya siyahlık var mı diye ? Varsa Vilmectinisimli ilaçtan alıp Ense derisine 1 damla damlatın. Sonra da haftada bir deforme olmuş bir teleği çekin. Bu arada da B kompleks vitamini , Özellikle Metionin ve diğer Amino asitleri içeren bir vitamin alıp haftada iki defa kullanın.

O kanatları bir veterinere gösterin eğer diplerinde kan toplaması varsa zaten o tüylerin çekilmesi gerekir siz yapmayın veteriner yapsın tabi ki.Ezbere ilaç önerisi alsanız da kullanmayın kuşlarda tehlikeli..Herhangi bir yere daha önceden çarpma olmuş olabilir.Tabi bunlar hep ihtimal; siz anlayan bi hekime muayene ettirmelisiniz...

Geri