Karadeniz Pet

KUŞ ISIRMASI

METEHAN_06

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese merhaba. Bu forumdaki bazı arkadaşlara bu sorunu anlattım. Gelen cevapların çoğu ise tepki verme oldu ben de tepki vermemeye çalışıyorum ama başarılı olamıyorum. Lütfen bu durumun önüne geçebilmem için yardım edin. HAYATTAN SOĞUTUP PET SHOP A GERİ VERME İSTEĞİ GETİRİYOR :mad: :(

• Wow
Tepkiler: Kca
Arkadaşlar herkese merhaba. Bu forumdaki bazı arkadaşlara bu sorunu anlattım. Gelen cevapların çoğu ise tepki verme oldu ben de tepki vermemeye çalışıyorum ama başarılı olamıyorum. Lütfen bu durumun önüne geçebilmem için yardım edin. HAYATTAN SOĞUTUP PET SHOP A GERİ VERME İSTEĞİ GETİRİYOR :mad: :(
kopek besliyorum ben cok uzun suredir.yillardir besledigim kopek bile kendisine yapilmasini istemedigi seyi yaptigimda elimi ayagimi bacagimi agzina alip bunu yapmaya devam edersen senin etini koparirim demeye getiriyor.hepsinin bir karakteri var bu karaktere uygun davranmak istemiyorsan kusa da eziyet etme ona en iyi sekilde bakacak bir aileye ver

Cevap için teşekkürler:). zaten pet shopa vermeyeceğim sadece verme isteği getiriyor :)

merhaba benimde kuşlarımdan biri çok ısırıyordu ısırıyor dediğime bakmayın bildiğiniz kanatma noktasına geliyordu şu taktiği uyguladım şuan melek gibi oldu öncelikle alıştırma sürecinde kuşu hiçbir şekilde elinize alıp korkutmayın yapmanız gerekn ilk şey elinizi kafesin içine kuşa doğru nazik ve yeterince yavaş uzatmak sonrasında ise kuş büyük ihtimal ısıracak sakın bir anda elinizi çekmeyin bırakın ısırsın nedeni ise kuş ısırınca ve siz elinizi çekince gagasını artık bir nevi silaha çeviri sizi ısırıyor o yüzden sakın elinizi çekmeyin ısırsın eninde sonunda bırakacak elinizin acımadığını yaptığı ısırma huyunun boşa olduğunu anlayacak bunu ne yazık ki bu huy geçene kadar devam etmeniz gerek bu süreçte elinizin zararsız olduğunu ve sizi ısırmasının boşa olduğunu anlayacak ve bu ısırma huyundan vazgeçecek benim kuşum 8 defa filan denememde bıraktı bu huyu ve ısırmayı bıraktıktan sonra ilk başlarda ona yemlikten yem yedirdim bunuda ortalama 3 gün filan yaptım ki elimden zarar gelmediğini anladı sonrasında yine belli başlı zamanlarda yem veriyorum zaten elimi ısırmıyor bana iyice alışınca elimdende yem vermeye başladım şuan kafes dışında parmağıma alışık koluma omuzuma her yere geliyor sizde bunu uygulayabilirsiniz ama dedğim gibi ilk kural ele almamak ürkütmemek iyi günler kuşunuzla umarım mutlu olursunuz

• Beğen
Tepkiler: Kca
zeynepgüler çok güzel anlatmış katılıyorum ilk başlarda çoğu yapıyor bazısı daha uysal bazısı daha asabi ama onu dediği gibi silah olarak görüyor. öncelikle asla canını acıtacak veya onu rahatsız edecek hareketler yapmayın daha yavaş nazik davranın çok narin ve duygusal canlılar. sizden zarar gelmeyeceğine emin olsun, benimki çok korkak ve yabaniydi rahmetli babasını kovalıyordu asabiydi ama şimdi ağzımı açıyorum içine giriyor güveniyor çünkü biliyor ona bişey yapmayacağımı ama başka kimseye elletmiyor bile kendini. ikincisi de ısırsa da bişey olmıcağını görürse yapmaz bisüre sonra. ben koparcak gibi olsa da çekmiyordum al ısır nolcak acımıyoki diyodum bırakıyorlar öyle olunca unuttu ısırmayı bilmiyor bile şuan sadece gösteriyor sinirlenince başkalarına

Geri