Karadeniz Pet

KUŞLARDAN İNSANLARA HASTALIK BULAŞIR MI?

Bulaşabilir. Malesef "kuştan hastalık bulaşmaz " gibi klişe bir cümle var. Ama bazı hastalıklar bulaşıyor. Salmonella gibi... Benim de kuşum hastaydı bana bulaştı mesela. Şu an e coli tedavisi görüyorum. Sizin kuşun ne hastalığı vardı?
Korktum şimdi ; 3 yıla yakındır muhabbet kuşum darı ve yulafın kabuğunu ağzıyla temizleyip bana yedirmekte .

Korktum şimdi ; 3 yıla yakındır muhabbet kuşum darı ve yulafın kabuğunu ağzıyla temizleyip bana yedirmekte .
Sana dari mi yediriyo :D ufacık kuş ne hallere sokuyor bizi. Valla benimki de sürekli ağzımın içinde. Benim normalde kanatlı hayvanlara kümes hayvanlarına alerjim var çocukken kümese yaklaştığımda bile yatak dosek atesleniyordum bu 3. kuşum ve birsüre üretim yapılan yerde de çok bulundum çok şükür hiç bişey olmuyor demekki bağışıklıkla da ilgili yani suan olmaz ama bakarsın vücudun güçsüz olduğu bi an oladabilir. Her yerde mikrop bakteri enfeksiyon riski var zaten çok takmayin sürekli elinizi falan yıkayın temiz olun gerisi kader kısmet. Toplu taşıma daha riskli.

Kuşum soğuk algınlığı geçirdi grip değildi, nefes alıp verirken de bir sorunu yoktu lakin kuyruğu aşağı yukarı çok hareket ediyordu, karnı çok şişiyordu. Vitamin kullanınca geçti. E coli nedir nasıl BULAŞIR neyden bulaşır tedavi süresi ne kadardır riskli bir hastalık mıdır biraz bahseder misiniz?
Kuş kaç yaşında ? Enfeksiyon olabilir

Sana dari mi yediriyo :D ufacık kuş ne hallere sokuyor bizi. Valla benimki de sürekli ağzımın içinde. Benim normalde kanatlı hayvanlara kümes hayvanlarına alerjim var çocukken kümese yaklaştığımda bile yatak dosek atesleniyordum bu 3. kuşum ve birsüre üretim yapılan yerde de çok bulundum çok şükür hiç bişey olmuyor demekki bağışıklıkla da ilgili yani suan olmaz ama bakarsın vücudun güçsüz olduğu bi an oladabilir. Her yerde mikrop bakteri enfeksiyon riski var zaten çok takmayin sürekli elinizi falan yıkayın temiz olun gerisi kader kısmet. Toplu taşıma daha riskli.

İlk sahiplendiğimde aç ve susuz bırakılmıştı , hareket edecek hali bile yoktu ... Elimden yem yedi ve su içti . Daha sonrasında benden kendisine zarar gelmeyeceğini anladığından beri önce kendi yer , sonra bana yedirir . Suyumun ve taze sıkma meyve sularımın kalite kontrolünü yapar , sonrasında ben içerim . Ne hallere soktuğunu hiç sormayın ; benim üstümde uyuyor , uyandırmamak için hareket edemiyorum ve neticesinde dayanılmaz ağrılar çekiyorum . Evde saklambaç oynuyoruz ; parfüm şişelerinin arasına , biblo ve fotoğraf çerçevelerinin arkasına saklanıyor . Eğlendirmek için her şeyi yapıyorum . Aklınıza gelebilecek her şeyi beraber yapıyoruz , hatta bu mesajın büyük kısmını gösterdiğim tuşu gagalayarak kendisi yazdı . Son bir aydır eşi de var ama eşi gelmesine rağmen bana olan düşkünlüğü hiç eksilmedi ...

Haklısınız mikrop ve bakteri riski her yerde daha fazlasıyla bulunmakta .

Geri