Karadeniz Pet

KUŞUM GARİP DAVRANIYOR, HASTA

seula192

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar...
Muhabbet kuşum yem yiyor, su içiyor. Uçmasında sorun yok, hatta canı sıkılınca dışarıda çıkıyor. Ama 2-3 haftadır kafesinin içinde dururken hep neşesiz, tüyleri kabarık. Son bir iki gündür de dışarı çıktığında ilk yaptığı şey avcumuza gelip yaslanmak ve uyumak oluyor. Geçen haftalarda suluğunun ağzı büyük olduğu için sürekli başını ve kendisini ıslatıyordu. Onu dar ağızlı bir suluk ile değiştirdim ve artık yapmıyor. Bir gün aralıkla vitamin koymayı da ihmal etmiyorum. Ama yine de korkuyorum daha kötü bir hale gelecek diye. İshal olmasından korkuyorum. Acaba daha başka ne yapabilirim? Yemesi gereken bir şey var mı yoksa bir şey olduğu için mi böyle davranıyor? Bildiğiniz avcuma gelip uyuyor. :(

7AOWrm.jpg
[/url][/IMG]
7AOWrm.jpg

ishal olsa dışkısından şimdiye görebilirdiniz. bulunduğu oda soğuk mu? kuş kumu kafeste mevcut mu? üşüyor olduğundan yada kuş kumu yoksa yemiyorsa yediklerini kursağında öğütmek için zorlandığından olabilir diye düşünüyorum. geçmiş olsun. güzel bir kuşunuz var. dilerim iyileşir.

ishal olsa dışkısından şimdiye görebilirdiniz. bulunduğu oda soğuk mu? kuş kumu kafeste mevcut mu? üşüyor olduğundan yada kuş kumu yoksa yemiyorsa yediklerini kursağında öğütmek için zorlandığından olabilir diye düşünüyorum. geçmiş olsun. güzel bir kuşunuz var. dilerim iyileşir.

Teşekkür ederim, inşallah iyileşir. Odanın ısısından kaynaklanıyor olabilir dediğiniz gibi. Bu yüzden kaloriferin yanında tutmaya çalışıyorum. Kuş kumunu uzun süredir koymuyordum ve hiç aklıma gelmemişti. Dün bundan kaynaklanabilir diye düşünerek kuş kumunu da eklemiştim. Yani bütün her şeyi deniyorum. Umarım faydasını görürüm. :)

rica ederim :) kafesini kalorifere dayanamayın ama olur mu. bir 10 cm önüne koyun. kış mevsimi onlar için risk sıcak ülke canlısı olduklarından çabuk üşütebiliyorlar. suyunu günlük yenileyin, kuş kumu gaga taşı eksik etmeyin. yeminde bir sıkıntı var mı bilmiyorum. iyi bir yem kullanın.

Aspur alin kanarya yemi derseniz verirler limon damlatin suluguna usutmus su ile banyo yapmistir ne bilsin garibim usutecegini soguk olmayan yerde tutun insallahbir seyi kalmiycak

rica ederim :) kafesini kalorifere dayanamayın ama olur mu. bir 10 cm önüne koyun. kış mevsimi onlar için risk sıcak ülke canlısı olduklarından çabuk üşütebiliyorlar. suyunu günlük yenileyin, kuş kumu gaga taşı eksik etmeyin. yeminde bir sıkıntı var mı bilmiyorum. iyi bir yem kullanın.

çok uzun süredir aynı yemi kullanıyoruz ondan kaynaklı değildir diye düşünüyorum. merak etmeyin kalorifere yaslamadım, biraz uzağında :) ilginiz için teşekkürlerr, dediklerinizi uygulayacağım umarım tam olarak sağlıklı bir hale gelir :D

Geri