Karadeniz Pet

KUŞUM KUSTU VE HALSİZ

@kayıbeyi1453 @Recai Bugün Adü veteriner fakültesindeki bir hocaya hazdım bakteriyel bir enfeksiyon gibi dedi ve flagyl önerdi 1 hafta boyunca

Flagy trichomoniasis hastalığında kullanılıyor. Onu bende düşünüyorumda şuan emin değilim. Acaba megabakter'mi (mantar türü) var diye düşünüyorum. Koksidiyoz yada hocanın dediği gibi tricho'da olabilir...

Flagy trichomoniasis hastalığında kullanılıyor. Onu bende düşünüyorumda şuan emin değilim. Acaba megabakter'mi (mantar türü) var diye düşünüyorum. Koksidiyoz yada hocanın dediği gibi tricho'da olabilir...
Giardia olması muhtemel dedi, bugün ilacı yazdıramadım antibiyotik olduğu için vermiyorlar da. Yarın alıp başlayacağım bakalım

Giardia olması muhtemel dedi, bugün ilacı yazdıramadım antibiyotik olduğu için vermiyorlar da. Yarın alıp başlayacağım bakalım
Kuş ta baya Kaşınma var mı? Tüy yolma varmı?. Giardia içme sularında ve diğer tüm sularda bulunur. İç bağırsak ta yaşar.teşhis etmek zordur. Tedavisinde flagyl, ronidazole, metranidazole ilaçlar kullanılır.

Güncel dışkı fotoğrafı paylaşabilirmisiniz.

Kuş ta baya Kaşınma var mı? Tüy yolma varmı?. Giardia içme sularında ve diğer tüm sularda bulunur. İç bağırsak ta yaşar.teşhis etmek zordur. Tedavisinde flagyl, ronidazole, metranidazole ilaçlar kullanılır.
Kustuktan sonra çok kaşınıyor sıvının bulaşmasıyla, mantardan dolayı sıvısındaki mantar kaşıntı yapıyor olmalı demiştiniz bence de öyle. Öyle sürekli kaşınmıyor ama bir gün iyiyse bir gün kötü.

ACD58-DDF-DFA9-40-CC-AAA8-7260-A1-C61-B07 0-C8-DA3-E9-6-EC6-4275-BFBC-E8-C2450-E6014 A1-DEA344-0-DF3-4108-AE31-91-EA0-D1-AD5-E6 hepsinde yok, bugün evde değildim çok gözlemleyemedim ama 5ten beri kusmadı diye biliyorum bugün düne göre daha enerjik. Bir gün iyi bir gün kötü:(
İnşallah yarın ve sonraki günlerde de enerjik olur. Dışkıda yem, koksidiyoz var kuşta ondan. Fungostatin kaçıncı gündesiniz birde kaç gün kullanıcaktınız.

İnşallah yarın ve sonraki günlerde de enerjik olur. Dışkıda yem, koksidiyoz var kuşta ondan. Fungostatin kaçıncı gündesiniz birde kaç gün kullanıcaktınız.
cumartesi gece başladım cumartesiyi de sayarsak 4 gün oluyor bugün 4. suyunu verdim, @kayıbeyi1453 5 gün kullanalım duruma göre bakarız demişti.

cumartesi gece başladım cumartesiyi de sayarsak 4 gün oluyor bugün 4. suyunu verdim, @kayıbeyi1453 5 gün kullanalım duruma göre bakarız demişti.
Tedavi bitene kadar hergün dışkı fotoğrafı atın bakalım. Tedavi bittikten sonra kuşu dinlendirip koksidiyoz tedavisine başlayabiliriz.

Tedavi bitene kadar hergün dışkı fotoğrafı atın bakalım. Tedavi bittikten sonra kuşu dinlendirip koksidiyoz tedavisine başlayabiliriz.
az önce uyanınca uzaktan baktım kafasını sürtüyordu yine kustuğunu anladım gidip baktım, çok kusmamış ama yan tarafa düşen yemlerden anlıyorum artık onu. Dün sabah da kusuyordu kokulu bir biçimde bugün kokmuyordu elime alıp ağzını da kokladım hiç kötü bir koku yok, kustuğu için tüyleri yapışık birbirine. Dün gece sürekli kontrol ettim kustuğunu görmedim akşam üstünden beri keyfi yerindeydi.İnşallah bugün de öyle olur. Suluğunu şimdi çıkarttım susasın diye kolay kolay içmiyor çünkü 3-4 saat sonra son ilaçlı suyunu vereceğim.

Geri