Karadeniz Pet

KUŞUM KUSTU VE HALSİZ

Giardia olması muhtemel dedi, bugün ilacı yazdıramadım antibiyotik olduğu için vermiyorlar da. Yarın alıp başlayacağım bakalım

Giardia ve Trichomoniasis benzer hastalıklar zaten. İkiside protozoal hastalık.

az önce uyanınca uzaktan baktım kafasını sürtüyordu yine kustuğunu anladım gidip baktım, çok kusmamış ama yan tarafa düşen yemlerden anlıyorum artık onu. Dün sabah da kusuyordu kokulu bir biçimde bugün kokmuyordu elime alıp ağzını da kokladım hiç kötü bir koku yok, kustuğu için tüyleri yapışık birbirine. Dün gece sürekli kontrol ettim kustuğunu görmedim akşam üstünden beri keyfi yerindeydi.İnşallah bugün de öyle olur. Suluğunu şimdi çıkarttım susasın diye kolay kolay içmiyor çünkü 3-4 saat sonra son ilaçlı suyunu vereceğim.

Bugünde fungostatini kullanalım. Bugün gün içinde yaptığı dışkıların resmini ekle hepsinin...

az önce uyanınca uzaktan baktım kafasını sürtüyordu yine kustuğunu anladım gidip baktım, çok kusmamış ama yan tarafa düşen yemlerden anlıyorum artık onu. Dün sabah da kusuyordu kokulu bir biçimde bugün kokmuyordu elime alıp ağzını da kokladım hiç kötü bir koku yok, kustuğu için tüyleri yapışık birbirine. Dün gece sürekli kontrol ettim kustuğunu görmedim akşam üstünden beri keyfi yerindeydi.İnşallah bugün de öyle olur. Suluğunu şimdi çıkarttım susasın diye kolay kolay içmiyor çünkü 3-4 saat sonra son ilaçlı suyunu vereceğim.
Tm dır.bugün içinde yaptığı dışkıların tümünü at ona göre bir şey deriz..

Tm dır.bugün içinde yaptığı dışkıların tümünü at ona göre bir şey deriz..
@kayıbeyi1453 @Recai bugünkü dışkılar:

91-B1-C6-BD-59-A9-471-E-9389-6-D983-FD07-B27 10-15 dk önce beyaz sıvı bir şekilde dışkı yaptı elimde dışkıların çoğunda yem var, bugün sabah suyu koyduktan sonra hemen içti gördüğüm kadarıyla da kusmadı sabahtan beridir.

@kayıbeyi1453 @Recai bugünkü dışkılar:

91-B1-C6-BD-59-A9-471-E-9389-6-D983-FD07-B27 10-15 dk önce beyaz sıvı bir şekilde dışkı yaptı elimde dışkıların çoğunda yem var, bugün sabah suyu koyduktan sonra hemen içti gördüğüm kadarıyla da kusmadı sabahtan beridir.
İç mantar neredeyse bitmiş. Dışkılar fena değil. Ama koksidiyoz var. Veterinerden sulphamezatine alın, suyuna 5,6 damla ekleyin.

bugün yine uyuyor ama kusması yok çok şükür, ben köpüklü sıvı kusunca kursak mantarı sanmıştım. Veteriner hoca flaglye hemen başlayın dedi ne yapmalıyım
Kuşta koksidiyoz var hocam koksidiyoz tedavisini yapmanızı öneririm

Kuşta koksidiyoz var hocam koksidiyoz tedavisini yapmanızı öneririm
bugün sabahtan beri hiç kusmamışken şimdi baya bir kustu, çok ağır olmamakla birlikte hafif ekşi bir kokusu var kustuğu yemlerin, ilaçlı suyunu döküp mayalı su koymuştum ne yapmalıyım şu an

bugün sabahtan beri hiç kusmamışken şimdi baya bir kustu, çok ağır olmamakla birlikte hafif ekşi bir kokusu var kustuğu yemlerin, ilaçlı suyunu döküp mayalı su koymuştum ne yapmalıyım şu an
yine aynı şekilde ilacı kestiğim zaman kusmaya başlar diye çok korkuyorum

Tekrardan dışkı fotoğrafı atabilirmisiniz. Yutmada zorluk varmı hala.

yine aynı şekilde ilacı kestiğim zaman kusmaya başlar diye çok korkuyorum
Mantar ilaçlarını kullandınız ve etki etmiyor sanırım,daha kaç gün verebilirsiniz ki elbet kesmek zorundasınız :confused: Veterinerin verdiği ilaca neden başlamadınız,neden şüphelenmişti?

Mantar ilaçlarını kullandınız ve etki etmiyor sanırım,daha kaç gün verebilirsiniz ki elbet kesmek zorundasınız :confused: Veterinerin verdiği ilaca neden başlamadınız,neden şüphelenmişti?
mantardan çok bakteriyel bir durum gibi dedi flagly verdi yarın suluğuna koyacağım:(

Geri