Karadeniz Pet

KUŞUMU YAVRU DİYE ALDIM IRKI NEDİR

Emrecantosun5

Yeni Üye
MERHABA KUŞUMU YAVRU ERKEK DİYE ALDIM DOĞRUMUDUR DOĞRUYSA TAHMİNİ KAÇ GÜNLÜKTÜR VE IRKI NEDİR ACABA TEŞEKKÜRLER RESİMDEKİ MAVİ KUŞ

Ekli dosyalar

• AD2DB240-B6A3-42A6-AAEE-9F85BFEF7157.jpeg
    AD2DB240-B6A3-42A6-AAEE-9F85BFEF7157.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 69
MERHABA KUŞUMU YAVRU ERKEK DİYE ALDIM DOĞRUMUDUR DOĞRUYSA TAHMİNİ KAÇ GÜNLÜKTÜR VE IRKI NEDİR ACABA TEŞEKKÜRLER RESİMDEKİ MAVİ KUŞ
Pek yavru olduğunu düşünmüyorum 7-8 aylık kırma bir erkek gibi duruyor

Yaşını alın çizgileri ve göz çevresinde oluşan halkadan belirliyoruz kuşunuzun yavru kuşlarda olan alın çizgileri kaybolmuş bu da yaşının ilerlediğini gösterir gördüğüm kadarıyla kuşunuz söylediğim yaşlarda

Bu süreden sonra alıştırmam imkansızmı sürekli kaçıyor benden

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu süreden sonra alıştırmam imkansızmı sürekli kaçıyor benden

İmkansız değil biraz daha zaman ilgi ve sevgi ister korkmamasına özen gösterin ani hareketlerden kaçının

Elimi sakince uzatıyorum gelmiyor yem yemesinde vesayre sorun yok şuan çok moralim bozuldu 2 aylık diye verdiler kuşu bana

Alışır zamanla. Görsel ile anlatayım yaş konusunu
0f8ef5967d23afd3a6b33853671c1c4a.jpg
b5639abbf7c74905dcb133f71388b2f0.jpg

Görselden anladım o zaman yetişkin sayılıbilicek bir kuş vermişler yavru bir kuş olsaydı alışırmıydı bu süre içinde

Peki nasıl alıştırabilirim onu konusu degil ama yardımcı olurmusun

Yetişkin kuşu alıştırmak zor olur eğer çok zaman geçmediyse değiştirin.eğer zaman geçtiyse kalsın yazık yanına bir eş alın ama önce şu yolu deneyin akşam uyumadan önce yem kaplarını çıkarın sabah erken elinizden yedirip yem kaplarını geri takın yani kuşu aç bırakmayın bütün gün.onun dışında zil,top gibi sevdiği birşey varsa onu elinize alarak ele alıştırması çok kolay oluyor.mesela bizim kuş ziline ve topuna düşkün onları elimize alarak alıştırdık şimdi nereye istersek oraya geliyor.hiçbir şekilde alışmazsa yapacak birşey yok onu öyle kabul edin.

Kuşu değiştirecegim bu gün tekrardan foto atacagım

Kuş erkek ama yavru değil 5 aylık civarı

Aldıgım pet shop 52 günlük demişti şikayet ettim il tarım a

Aldıgım pet shop 52 günlük demişti şikayet ettim il tarım a

Maalesef parayı alana kadar alacağınız kuş yavruda olur söylediğiniz ırkta olur söylediğiniz cinste olur bende petshoptan aldım Allah'tan biraz arastirmistim kuşun ben seçtim ufak olduğundan emindim ırkını sorduğumda yerli dedi ki bu doğru cinsiyetini erkek diye belirlemişti ama benimki dışı çıktı

Pakistan 5 - 6 aylık Fiyatı 35 - 40 tl İstanbulda.

Değiştirdim kuşu evde yenisinin fotosunu atacagım

Geri