Karadeniz Pet

sultan_ppğn

Yeni Üye
18.01.2018 tarihinde leblebi yerken kuşumun birden leblebiye saldırmasıyla elimle almaya çalışmam ve onun leblebiyi bütün olarak birden yutması bir oldu
ağızından leblebiyi alamadım
çok korkmuştum ve hemen boğazına dokundum ve leblebiyi hissedebiliyordum!
davranışlarında bir değişiklik yoktu kuşumun
yarın olduğunda yani 19.01.2018 tarihinde tanıdığımız kuşlardan çok iyi anlayan ablaya sordum ve yarına kadar yani 20.01.2018 tarihine kadar geçmezse veterinere götürün dedi
ablaya mesaj attıktan sonra boğazına baktığımda leblebi hayla ordaydı
kursağının yerini tam olarak bilmediğim için kursağındamı yoksa boğazındamı olduğunu çözemedim
ama hayla orda ve elle hissedilebiliyor!
lütfen bir öneriniz var mı
kuşuma birşey olacak mı?
olacaksa kendimi hazırlayacağım
lütfen görüşlerinizi yazın
ben çok üzülüyorum

Veterinere götürseydiniz keşke geç kalmadan.İllaki zararı olacaktır.Belki yemesini içmesini engelleyek.Bu nedenle zararı olacak.Belki daha farklı sorunlara yol açacak bence geciktirmeden gidin veterinere.Hatta bulabilirsiniz bir nöbetçi veterinere gidin.

Veterinere götürseydiniz keşke geç kalmadan.İllaki zararı olacaktır.Belki yemesini içmesini engelleyek.Bu nedenle zararı olacak.Belki daha farklı sorunlara yol açacak bence geciktirmeden gidin veterinere.Hatta bulabilirsiniz bir nöbetçi veterinere gidin.
şuanda gitmemin imkanı yok ben teyzemdeyim ve annemde işde şuanda yemesinde ve içmesinde birşey yoktu bıraktığımda :(
yarın götürsek çok geç kalmış olurmuyuz sizce?
zararları ne olabilir?
kuşuma birşey olurmu sizce kendimi ona göre hazırlayacağım

Daha önce hiç denk gelmediğim bir olay şu olur diyemem ama.Siz kendinizden bir pay biçin.Boğazınız yabancı bir madde kalsa ne olur ?Ya da neler olur.Yarın geç olur da diyemem olmaz da:( İnşallah olmaz. Ömrü varsa yaşayacaktır. Burdan durumu yazarsanız biz de bilgi edinmiş oluruz.

Bir de konu başlığın da tüm harfler büyük olamaz.Site kural.Düzeltin isterseniz yoksa konunuz kilitlenir.Bilginiz olsun.

Daha önce hiç denk gelmediğim bir olay şu olur diyemem ama.Siz kendinizden bir pay biçin.Boğazınız yabancı bir madde kalsa ne olur ?Ya da neler olur.Yarın geç olur da diyemem olmaz da:( İnşallah olmaz. Ömrü varsa yaşayacaktır. Burdan durumu yazarsanız biz de bilgi edinmiş oluruz.
keşke yanında olsam kuşumunda koşa koşa veterinere götürsem ama imkansız :(
leblebinin eriyerek gideceğini düşümüyorda değilim
erirmi sizce
kursağındamı boğazındamı olduğunuda anlamıyorum
ama yemeğini yiyiyor suyunuda içiyordu bırakmadan önce

Onlar boğazlarına sıkışacak bir şeyi yemezler. Korkulacak bir şey olduğunu sanmıyorum. Taşı bile eritiyorlar leblebiyi mi eritemeyecek ?

Son düzenleme:
Selçuk Yüksel'e katılıyorum, bende zannetmiyorum ki boğazında leblebi kalsın. Elinizle dokunduğunuzda elinize gırlak da gelen sert bir şey hissediyorsanız da o kemiktir. Muhakkak sizde bu kemiği hissediyorsunuz, ömür boyu da hissedeceğinize eminim :) Keza o kemik kuşun iskeletinin bir parçasıdır, leblebiyi anımsatacak şekilde top gibi gelebilir elinize. Aksi bir durum olduğunu sanmadığımı yineliyorum ancak istisna bir durum varsa veterinere gitmeniz gerekir.

Geri