Karadeniz Pet

KUŞUMUN DIŞKISINA BAKAR MISINIZ :((

esrahill

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşum bugün bayağı bir yem kustu dışkısı da böyle
ER0mQB.jpg
neden böyle acaba yardım eder misiniz çok halsiz kustuğundan beri sürekli uyuyor. Bugün kafesinde küçük bir böcek yakaladım acaba bu yüzden mi parazitler yüzünden mi böyle ??

Direk acilen veterinere götürmenizi öneririm.Birazdan tecrübeli arkadaşlar gelir.

Kuşun ağzına hemen sirke damlatın.

Parazit kaynaklıdır, içebilecek durumda olsa suyuna sirke damlatın derdim 100 ml için 6-7 damla yeterlidir. 10 günde bir uyguluyorum ben. Şuan yapabileceğiniz cereyansız bir yerde muhafaza etmek. Yem yiyebiliyormu kursağına bakın şişkinmi? Sirke paraziti öldürür diye sık sık vermeyin sakın zararı çok olur öyle yaparsınız.. Veterinere götürecekseniz mutlaka satıcılarda olan karton kutular içine koyun öyle götürün hava akımına maruz kalmasın. Kısaca yediğine içtiğine dikkat edin.

Parazit kaynaklıdır, içebilecek durumda olsa suyuna sirke damlatın derdim 100 ml için 6-7 damla yeterlidir. 10 günde bir uyguluyorum ben. Şuan yapabileceğiniz cereyansız bir yerde muhafaza etmek. Yem yiyebiliyormu kursağına bakın şişkinmi? Sirke paraziti öldürür diye sık sık vermeyin sakın zararı çok olur öyle yaparsınız.. Veterinere götürecekseniz mutlaka satıcılarda olan karton kutular içine koyun öyle götürün hava akımına maruz kalmasın. Kısaca yediğine içtiğine dikkat edin.

Bir damla ağzına sirke damlattık ama birden köpürdü yine kusuyormuş gibi hareketler yaptı galiba mukuslu sıvı gözüne geldi hemen kafasını yıkadık şimdi herhangi bir hava akımının olmadığı odada tutuyoruz arada yem yiyor sirke damlatmadan önce havuç yedi ama çok endişelendim şu an tatilde bulunduğumuz yerde de veteriner yok olmazsa daha önce gittiğimiz bir veterineri arayacağım ::(

İlla götürmeniz gerekli değil, arayıp bilgi alsanız bile yeter. Önerdiği ilacı alırsınız. Geçmiş olsun tekrardan inşAllah düzelir yavrucak.

Baytril temin edip kullanın. 5 gün kadar hergün ağzına bir damla

Geri