Karadeniz Pet

KUŞUMUN NEYI VAR

bıcırıkk99

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba aslında veterinere gidecektim fakat veterinerler hakkında kuş bilgileri ve tedavisi için olumlu yorum duyum almadığım için size sormak sormak istedim ilk başta . Kuşum bıcırığı aldigimda 45 günlük bir kuştu yaklaşık iki aydir benimle 3 4 aylık su an . kusum ilk ay o kadar enerjik oyuncuydu ki surekli oyun oynardik cagirinca gelirdi surekli pesimdeydi kafesinde durmak istemezdi oma gozum gibi bakiyordum . fakat bir gun bir sey oldu ve kusum asiri derecede korkmaya ısırmaya yanimiza gelmemeye hatta kafesinden cikmamaya basladi . bu surecte onunla cok fazla ilgilendim ve korkusu az da olsa azaldi gibi . fakat hala isiriyor ve kafesten cikmak istemiyor . bir de bir kanadi dusuk gibi artik ucmuyor da vr kanadi titriyor bunlarin sebepleri nelerdir. ona sanki bebegimmis gibi baktikca gozum gibi korudukca surekli bir sey oluyor ve cok üzgünüm lutfe. goruslerinizi benimle paylaşın . bir de disari cikarttigimda benim uzerim disinda hicbir yerde durmakisteniyor hep saklaniyor boynuma kolumun altina vs

Dışarıda olduğu zaman kanadını bir yere çarpıp incitmiş olabilir mi?Dışkısı vs normal mi?Birşeyden ürküp strese girmişde olabilir,çok hassas hayvanlar malum.

dışkısı vs normal ama iştahsızlık var biraz . evet ben de streste olabileceğini düşünüyorum bir de yeni tüyleri çıkıyor su an onun verdigi huysuzluk da var. bu stresin bir cozumu ilacı yok mudur eskisi gibi olmasi icin her seyi yaparım ciddi

dışkısı vs normal ama iştahsızlık var biraz . evet ben de streste olabileceğini düşünüyorum bir de yeni tüyleri çıkıyor su an onun verdigi huysuzluk da var. bu stresin bir cozumu ilacı yok mudur eskisi gibi olmasi icin her seyi yaparım ciddi
Tüy dönemi baya sıkıntılı oluyor onlar için,stresin çözümü ise bol bol ilgilenin,sevdiği şeyleri verin yemesi için.Dal darı gibi.Tüy döneminde fazla olmamak şartıyla yulaf verin,fazlası tüye sokar.Kafeste durmak istiyorsa bırakın dursun.Karşıdan konuşup ilgi gösterin.Elinize almaya çalışmayın asla,genelde kuşları strese sokuyor bu.Birde iyi bir vitamini ihmal etmeyin özellikle bu dönemlerde.

Tüy dönemi baya sıkıntılı oluyor onlar için,stresin çözümü ise bol bol ilgilenin,sevdiği şeyleri verin yemesi için.Dal darı gibi.Tüy döneminde fazla olmamak şartıyla yulaf verin,fazlası tüye sokar.Kafeste durmak istiyorsa bırakın dursun.Karşıdan konuşup ilgi gösterin.Elinize almaya çalışmayın asla,genelde kuşları strese sokuyor bu.Birde iyi bir vitamini ihmal etmeyin özellikle bu dönemlerde.
Kanadı içinse bir süre dinlenmesi gerekebilir,dediğim gibi incitmiş olabilir.Eğer geçmezse başka bir durum vardır belki ona göre hareket edersiniz.

Geri