Karadeniz Pet

Kuşım tüyden çıktı mı

Umut Can Çil

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar 1.2 haftadır b vitamini kullanıyorum tüy kapsülleri yok gibi ne yapmalıyım b vitaminini bırakmalı mıyım

Ekli dosyalar

• 20180707_144052.jpg
    20180707_144052.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 18
Çıkmış görünüyor. Her gün vitamin uygulaması yapıyorsanız bırakabilirsiniz. Normal suya dönün. Taze meyve sebzeden vitamin ihtiyacını karşılayacaktır.

Çıkmış görünüyor. Her gün vitamin uygulaması yapıyorsanız bırakabilirsiniz. Normal suya dönün. Taze meyve sebzeden vitamin ihtiyacını karşılayacaktır.
hiçbir şekilde yemez elimden olsa bile elimle gagasına bastırıyorum gagasını tutuyorum sinir etmek için bana inat yapıyo sanki hiçbir tepki yok

Fazla B vitamini takviyesi, tekrar tüye girmelerine sebep olur

Benim de hiç meyve yemeyen bir kuşum var. Karpuz koyuyorum mevsimi olduğu için, baskın olduğu için ilk önce o geliyor, gagasını vurup gidiyor, diğerleri birkaç dakikada bitiriyor. Huyunu değiştirmek çok zor. Zamanla alışır

Benim de hiç meyve yemeyen bir kuşum var. Karpuz koyuyorum mevsimi olduğu için, baskın olduğu için ilk önce o geliyor, gagasını vurup gidiyor, diğerleri birkaç dakikada bitiriyor. Huyunu değiştirmek çok zor. Zamanla alışır
9 aylık bir de çok büyükm olmasa alışırdı belki ama en azından omuza elime falan alıştırabildim.

Biz biraz sabırsız davranıyoruz. Zaman lazım. Youtubeda video seyredip benim kuşum neden böyle değil diyoruz.

Biz biraz sabırsız davranıyoruz. Zaman lazım. Youtubeda video seyredip benim kuşum neden böyle değil diyoruz.
doğru söylüyorsunuz. fakat onlar gibi olmasını istemiyorum hastalanmasın yeter sağlıklı olsunda. bir de yulaf koydum akıllı yemliğin bir tarafına bir tarafına normal yem iyi olur mu? yulaf bayağı seviyor.

Onlar ne kadar yemeleri gerektiğini bilirler. Baktınız çok fazla tüketiyor, üstten çoğunu alıp kalanını diğer yemle karıştırırsınız

Aspur, besin değeri biraz daha düşük olan, kolay kırılabilen bir yemdir. Ben genellikle normal yemlerine bir miktar katıyorum.

Vitakraft markasının yemini kullanıyorum, memnunum. Tavsiye ederim. Bunu bulamazsanız da kapalı pakette satılan karışık yemlerden alın. Markalı olsun. İçinde boyalı parçacıklar olmasın. Kaliteli markalar koymuyor onlardan.

Aspurun hasta edeceğini sanmıyorum, ancak yem bozuksa tabiiki olabilir

teşekkürler peki nasıl ağzını açtıracağım bu kuşun :D apzını kapatıyorum elimle gene tepki vermiyor. meyve yemez elimden yem yemez
Benimki meyveyi sebzeyi ben yersem yiyor öteki türlü yaklaşmıyor bile ben yiyeyim hemen meraklı meraklı didiklemeye başlıyor sanırım bana güveniyor

Geri