Karadeniz Pet

Kuş bunalıma girdi

Yuvayı bozanın ileride kendi yuvası bozulur .

Bu dünyada kimsenin yaptığı yanına kâr kalmaz.
Abartma kardeş, konuyu saptırma. Konuyla ilgili bilgin varsa buyur yorum yap, yoksa müsade et kalabalık yapma.

Kuşa vitamin+Probiyotik takviyesi ver iki gün boyunca ikisini karıştırarak ver iki gün sonra vitamini kes probiyotiğe devam. Probiyotiği Sürekli vermenizde sakınca yok.

Kuşa vitamin+Probiyotik takviyesi ver iki gün boyunca ikisini karıştırarak ver iki gün sonra vitamini kes probiyotiğe devam. Probiyotiği Sürekli vermenizde sakınca yok.
Vitaminin markası paketi veya probiyotiğin markası veya paket fotosu vesaire var mıdır dostum? Yurtdışındayım nasıl söylenir onlar bilmiyorum. Ve vitamini ve probiytiği nasıl nerede hangi şekilde kullanacağım?

Verdiğiniz erkek kuşun yem attığını söylemişsiniz. Verdiğiniz kişi cafe ye kalabalık ortama koymuş. Hem eşinden ayırmış hemde kalabalığa mahkum etmişsiniz. Yazık günah inanın bir bakıcı olarak o canlıya en büyük kötülüğü etmişsiniz. 15 yıldır devamlı muhabbet kuşu besliyorum. Belki fiziki hastalıkları konusunda çok bilgim yok ama. Muhabbet kuşlarının zekalarını hafife almayın. İnsanlardan farkı yok onların. Her bir kuşun huyu alışkanlıkları bir olaya tepkileri farklı. Onlarında psikolojileri var. Diğer bir arkadaş demiş intihar edebilir. Yalan değil. Sırf çifte uygun görmediniz diye onları ayırmışsınız. Kuşa vitamin probiyotik takviyesinin işe yarayacağını sanmıyorum. Sorun fiziksel değil psikolojik. Sen eşinden ayır yetmesin sığ bir ortamdan kalabalık bir ortamda yanlız yaşamaya mahkum et. O kuşdan sağlık bekleme. Çok üzüldüm onun için

Rasulullah (s.a.v.) buyuruyor ki:

“(Derdini anlatmaktan aciz olan) hayvanlara karşı Allah’dan korkunuz.

Rasulullah (s.a.v.) buyuruyor ki:

“(Derdini anlatmaktan aciz olan) hayvanlara karşı Allah’dan korkunuz.
Kardeş kuşu aç susuz bırakmadık ne oluyor bu millete bilip bilmeden dinci kesiliyorlar başıma? İyi misiniz kardeşim siz? Kuşu ayırmadan önce de zaten aynı hareketleri yapıyordu. Kavga ediyorlardı birbirleriyle. Ayırdım diye o hareketi yapmaya ayırınca başlamadı yani. Konuya cevabınız varsa cevap yazın boş konuşup kalabalık yapmayın ya. Hadislere ayetlere gelince 40 hadisi ezbere biliyorum, karıncayı bile incitmiyorum, Allah korkusu bizde de var kardeşim merak etme. Ben kuşlar için gece kalkıp yemi dökmüşler mi suyy bitmiş mi diye bakıyorum. Allah ın yarattığı bir canlıya işkence çektirmek ne haddime!? Lütfen cevabınız varsa verin yoksa boş konuşmayın. Rica ediyorum.

İncitmek sadece fiziki olamaz .

Ruhende incilebilir .

Siz sevenleri ayırmışsınız bundan daha kötü nası incitebilirsiniz ki !

İncitmek sadece fiziki olamaz .

Ruhende incilebilir .

Siz sevenleri ayırmışsınız bundan daha kötü nası incitebilirsiniz ki !
Nereden biliyorsun incindiğini, sadece yem döküyor dedim kafan yüzlerce şey kurdun konuşuyorsun burda. Neyse . Samimiyetle Cevap veren arkadaşlardan teşekkür ederim. Konu kilit.

Arkadaşlar arkadaş uyum sorunundan dolayı kuşları ayırmış yeni eş almış belki aldığı eşten de verim alamayacaklar o ayrı mevzu konuyu hayvana işkence yapılıyor mevzusuna getirdiniz hayret ettim insanlar bile anlasamazken kuşların da anlaşamaması normal varsa bu konuda tecrübesi olan yardım etsin yoksa arkadaşın üstüne yuklenmeyin