Karadeniz Pet

Kuş durgun, acaba yağlanmamı var ?

AhmetGülpınar

Meraklı Üye
Merhaba üstadlar,
Dişi kuşta bir durgunluk var. Tam kabarıkta değil ama kabarık gibi duruyor. Acaba yağlanmamı var kuşta. Bir sorum daha olacak erkek dişiye yem kusuyor. Bu durum eş tuttuklarınımı gösteriyor. İlgilenirseniz mutlu olurum. Teşekkürler.
36a535ee17124014e9c72f2db774b100.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Massallah saglikli gözüküyorlar, dişi tüye girmiş gibi sanki, erkeğin dişiye yem kusuyor olması eş tuttuklarını göstermez, yani çiftleşme olmadıkça eş tutmuş sayılmaz bence.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Anladım efendim. Teşekkürler.

Tamam fakat bu dişi kuş daha çok küçük erkek ise kızışmış bu çift olmamış eğer değiştirebilirseniz dişiyi değiştirin eğer beklerim derseniz bekleyin siz bilirsiniz.

Anladım efendim. İnşallah yaşıtını bulabilirim.

Küçükken eş tutmaları daha kolay olur. Zaten yavru alabilmek nasip işi. "Ben çift aldım hemen yavrulasınlar" düşüncesi yanlış olur. Yem kusma, tek başına eş tuttuklarının göstergesi değildir. Yağlanma için de uzun süre uçurmaya çalışın. Eğer uçamaz, bir yere inmek zorunda kalırsa yağlanma var demektir. Aşırı durumlar haricinde bu iki boyutlu fotoğraflardan anlamak biraz zor. Bana kalırsa ikisi de dursun. Maşallah güzel kuşlar, tünekleri sayısını teke indirip eğer oyuncak vb şeyler varsa onları da kaldırmanız, birbirleriyle daha fazla ilgilenmelerini sağlar.

Anladım süleyman bey ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Aceleye gerek yok. Bir arkadaşım breedmax diye bir şey önerdi ama ben pek kullanmak istemiyorum. Olacaksa doğal yollardan olsun istiyorum.

Breedmax kullanılabilir, ancak kaç kuşunuz var bilmiyorum. Eğer mama yemeye alışık değillerse ziyan olma ihtimalini de düşünmeniz lazım. İnsanlarda bile yıllarca, son teknoloji ile tıbbi destek ile çocuk sahibi olamayanlar, gün geliyor umutların tükendiği zamanda çocuk sahibi oluyorlar. Dediğim gibi nasip.

Aynen nasip 3 kuşum var.

Keciboynuzu tozu kullanan varmi üstadlar? Yada kolza tohumu?

Ben kullanmadım ama kullanıp da çok memnun kalan bir çok kişi gördüm ve duydum. Yakın zamanda ben de kullanmaya başlayacağım. Hele bi tatil bitsin. Bulabilirseniz bazı yerlerde ağaçları var, dalından koparıp kurutup kendiniz toz elde edebilirsiniz. Ben çocukluğumdan hatırlıyorum, mahallemizde vardı ama uzun zamandır hiç görmedim.

Ben kullanmadım ama kullanıp da çok memnun kalan bir çok kişi gördüm ve duydum. Yakın zamanda ben de kullanmaya başlayacağım. Hele bi tatil bitsin. Bulabilirseniz bazı yerlerde ağaçları var, dalından koparıp kurutup kendiniz toz elde edebilirsiniz. Ben çocukluğumdan hatırlıyorum, mahallemizde vardı ama uzun zamandır hiç görmedim.
Çok etkiliymis evet. Aktarlarda satiliyor.

Öğütüp un haline getirip mamalarina katmali. Tabi cekirdekleri haric.

Keçi boynuzunu bende düşünüyorum kolzada aktarlarda bulunurmu?

Geri