Karadeniz Pet

Kuş Kilo aldırma

mubişsever_48

Meraklı Üye
muhabbet kuşumda kuruma hastalığı var tedavi uyguluyorum durumu iyiye gidiyor ama çok zayıfladı bide çok hareketli yem yiyo ama kilo almıyo hastalıktan dolayı galiba ama iyileşmeye başladı gibi geldi nasıl kilo aldırabilirim haftada iki kere yumurta maması yapıyorum yemde yiyo kilo aldırmaya yardımcı başka neler verebilirim

Ekli dosyalar

• IMG_3229.JPG
    IMG_3229.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 374
yemin ağırlığını kızıl darıya kaydırabilirsiniz, sadece kızıl dal darı ile bir haftada 4 gün besleyebilirsiniz, kaliteli bir vitamin ile takviye edebilirisiniz, bütçeniz var ise, Sera Vitamin plus V, yada Nekton vitaminlerini tavsiye ederim:

yemin ağırlığını kızıl darıya kaydırabilirsiniz, sadece kızıl dal darı ile bir haftada 4 gün besleyebilirsiniz, kaliteli bir vitamin ile takviye edebilirisiniz, bütçeniz var ise, Sera Vitamin plus V, yada Nekton vitaminlerini tavsiye ederim:
Evde tam 3 tane vitamin var probiyotik vercem 1 hafta sonrasında vitamine geçicem kızıl darıyı deneyim bi ozaman

Kuşu pek salmazsanız ve kafesi küçük uçamayacak alan olursa pek hareket etmediğinden ister istemez kilo alacaktır. Ayrıca ek olarak belli süreliğine mama verme miktarı arttırılabilir diye düşünüyorum.

Kuşu pek salmazsanız ve kafesi küçük uçamayacak alan olursa pek hareket etmediğinden ister istemez kilo alacaktır. Ayrıca ek olarak belli süreliğine mama verme miktarı arttırılabilir diye düşünüyorum.
Kuşum pek kafeste durmayı sevmiyor bu kuruma hastalığının en büyük sebebi stres kaynaklıymış kafeste tutup strese girmesini istemiyorum zaten kafeste durmuyo çıkmak için değişik şeyler yapıyo çok mamanın bi zararı dokunmaz mı peki ayçekirdeği yulaf kilo aldırır mı onlardan mı alsam

Kuruma için hangi ilacı uyguladinda hayvan zayıfladi biteral mi kullandın .
2 gün diazeym ver sonra 5 gün supravit surup suluguna kat artı mama ver kilo alır

Kuşum pek kafeste durmayı sevmiyor bu kuruma hastalığının en büyük sebebi stres kaynaklıymış kafeste tutup strese girmesini istemiyorum zaten kafeste durmuyo çıkmak için değişik şeyler yapıyo çok mamanın bi zararı dokunmaz mı peki ayçekirdeği yulaf kilo aldırır mı onlardan mı alsam
Yulaf kilo aldırmaz aksine fazla verildi mi zayıflatır. Yazın serinletici etkisi var yulafin. Aycekirdegi yerse kilo alır

Kuruma için hangi ilacı uyguladinda hayvan zayıfladi biteral mi kullandın .
2 gün diazeym ver sonra 5 gün supravit surup suluguna kat artı mama ver kilo alır
Evet biteral dizayme 256 dediğiniz galiba probiyotik kargodan gelmesini bekliyorum onu vercem zaten şurup ne içindi onu duymamıştım

Kuruma hastalığını nasıl anladınız? Benim mubişimde zayıf, göğüs kemiği keskin geliyor elime dokununca.. :(

Ekli dosyalar

• IMG-20170122-WA0013.jpg
    IMG-20170122-WA0013.jpg
    171.5 KB · Görüntüleme: 333
  • 20170219_003701.jpg
    20170219_003701.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 298
Bu resmi de şimdi çektim

Ekli dosyalar

• 1489525009207461474338.jpg
    1489525009207461474338.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 315
Bu resmi de şimdi çektim
Ben kendim anlamadım önce veterinere götürdüm kuşumda halsizlik tek ayak üzerimde uyuma şikayetiyle anlamadı tabi eline alıp bakmadı sonra kuşçuya gösterdim o söyledi her eline kemik gelen kuşta kuruma olmuyomuş ama zayıflıktanda olabilir tam bende anlamıyorum zaten isterseniz sizde konu açın bilen arkadaşlar yardımcı olsun size

Ben kendim anlamadım önce veterinere götürdüm kuşumda halsizlik tek ayak üzerimde uyuma şikayetiyle anlamadı tabi eline alıp bakmadı sonra kuşçuya gösterdim o söyledi her eline kemik gelen kuşta kuruma olmuyomuş ama zayıflıktanda olabilir tam bende anlamıyorum zaten isterseniz sizde konu açın bilen arkadaşlar yardımcı olsun size
Benim kuşumda tek ayak üzerinde uyuyor ama bu söylediğiniz bana garip geldi. Kuşlar zaten tek ayak üzerinde uyumuyor muydu çoğu zaman o_O

Bu arada kuşçuyu deneyeceğim ama güvenebilir miyim bilmiyorum:(

Geri