Karadeniz Pet

Kuş kumu faydalı mı zararlı mı ? bir sürü söylenti var....

gökçen

Yeni Üye
Doğrusu ne arkadaşlar ?

Doğrusu ne arkadaşlar ?
Dün istanbulun en iyisi olarak bilinen veteriner bana haftada 3 gün 3er saat verip al sürekli durmasın fazla yer dedi. Zaten fazla yemekten birikme yapmış benimkinde. Hiç olmazsa da olmaz. Yine de danışın bir isterseniz.

bana veteriner ayda 3 gün koy sadece dedi. kuş yetiştiren başka biri her gün kafeste olsun dedi. bir diğeri kuş kumu verme zararlı dedi. Doğrusu ne çok merak ediyorum artık.

bana veteriner ayda 3 gün koy sadece dedi. kuş yetiştiren başka biri her gün kafeste olsun dedi. bir diğeri kuş kumu verme zararlı dedi. Doğrusu ne çok merak ediyorum artık.
Valla benim kuşum yemiş yemiş yemiş kursak çamur gibi olmuş taş dolu haftada 3 gün 3 saat önerdi birde onun yerine yumurta kabuğuda kullanabilirsin dedi

• Beğen
Tepkiler: Kca
Olmazsa olmazdır kuş kumu .

Kumu ilk tanıdıklarında keyfi olarak biraz fazla tüketebiliyorlar ama bir süre sonra kumun kendi üstlerindeki etkisini anlayınca ihtiyaç dahilinde tüketmeye başlıyorlar .
Valla benimki de yağmur-milka nin dediği gibi top gibi kum birikmiş hayvanda. Yeni de tanışmadı doğduğundan beri var kafesinde 2.5 yaşında. Canları sıkıldıkça gidip yiyorlar sanırım yem gibi

Valla benimki de yağmur-milka nin dediği gibi top gibi kum birikmiş hayvanda. Yeni de tanışmadı doğduğundan beri var kafesinde 2.5 yaşında. Canları sıkıldıkça gidip yiyorlar sanırım yem gibi
kusta demekki farkli bir sikinti var.sindirmede sikinti yasayip kuma yuklenmis.cozebildinizmi?Merak ettim

Valla ben de hep duruyor gıdıp yiyor ve hiç boşuna yediğini görmedim ve 1 aydır hep takılı bir sorun yok

nasil doktora gittigimizde ilk doktora guvenmeyip baska doktora gidiyorsak tum ulke olarak.aynisini besledigimiz hayvanlar icinde yapmaliyiz.kopegimi ciddi bir hastalik teshisiyle ayni gun ameliyata alinmasini soylediler yoksa 1 ay omur bictiler.baska bir veteriner ameliyatlik bir durum olmadigini soyledi ve bu olay 4 sene once olmustu.

nasil doktora gittigimizde ilk doktora guvenmeyip baska doktora gidiyorsak tum ulke olarak.aynisini besledigimiz hayvanlar icinde yapmaliyiz.kopegimi ciddi bir hastalik teshisiyle ayni gun ameliyata alinmasini soylediler yoksa 1 ay omur bictiler.baska bir veteriner ameliyatlik bir durum olmadigini soyledi ve bu olay 4 sene once olmustu.
Aaa gerçekten mi hiç araştırmamıştım zaten Tekirdağ dan kalkıp İstanbul vete gittim başka öneriniz varmı gidebileceğim egzotik kuş veterineri dışkı analizi yapabilen röntgende göstererek herşeyi açıklayan kendim olsam bu kadar uğraşmazdım önce bir olayı sorgulayın o şekilde yorum yapın mahalle veterinerine götürmedik herhalde

• Beğen
Aaa gerçekten mi hiç araştırmamıştım zaten Tekirdağ dan kalkıp İstanbul vete gittim başka öneriniz varmı gidebileceğim egzotik kuş veterineri dışkı analizi yapabilen röntgende göstererek herşeyi açıklayan kendim olsam bu kadar uğraşmazdım önce bir olayı sorgulayın o şekilde yorum yapın mahalle veterinerine götürmedik herhalde
yorumu sana yaomamistim ama sende pay cikardin...kus konusunda en iyi veteriner izmirde bornovada yanına yaklasabilecek kiside yok.burak uçar Öz-Vet Line..Adam isin en ust noktasi en bilgilisi.bosubosuna istanbuldakilere para harcamissin

Arkadaşlar ben size katılmıyorum kuş kumunu kuşlar yer yer kursakta birikir. Kursak taş dolar. Kuş kumları zamanla kursakta birikir ve vücuttan atılması kumun büyüklüğüne göre 6 ayı bulabiliyor. Ve midede yem yerine daha çok kuş kumu olucağı için kuş zamanla zayıflayabilir arkadaşlar i. Sizin kendi düşünceniz birşey diyemem :)

Son düzenleme:
  • Beğen
yorumu sana yaomamistim ama sende pay cikardin...kus konusunda en iyi veteriner izmirde bornovada yanına yaklasabilecek kiside yok.burak uçar Öz-Vet Line..Adam isin en ust noktasi en bilgilisi.bosubosuna istanbuldakilere para harcamissin
Kardeşim öz veti bilmiyorum ama florya İstanbul kuş ve egzotik hayvan veterineri çok iyi bilip bilmeden yorum yapmayalım

Arkadaşım Türkiye’de iki tane var egzotik veteriner biri öz Vet biri Florya İstanbul Vet ayrıca boşuna para harcamadım kuşum onlar sayesinde hayatta yorumlarını oku istersen öz Vet ile bir Florya yı karşılaştır Önerdikleri yemleri bir karşıltır hangisi daha iyi iliside pellet öneriyor örneğin biri enerji cube biri Psittacus 20/10 hangisinin besin değeri daha iyi bak bakalım bilip bilmeden konuşuyorsunuz enerji cube ün içinde tahıllar yağlar tuz yosun var psıttacus içinde tahıl yumurta meyve prebiyotik mineral var hangi tavsiye sizce daha iyi ?

Son düzenleme:
  • Beğen
Arkadaşım Türkiye’de iki tane var egzotik veteriner biri öz Vet biri Florya İstanbul Vet ayrıca boşuna para harcamadım kuşum onlar sayesinde hayatta yorumlarını oku istersen öz Vet ile bir Florya yı karşılaştır Önerdikleri yemleri bir karşıltır hangisi daha iyi iliside pellet öneriyor örneğin biri enerji cube biri Psittacus 20/10 hangisinin besin değeri daha iyi bak bakalım bilip bilmeden konuşuyorsunuz enerji cube ün içinde tahıllar yağlar tuz yosun var psıttacus içinde tahıl yumurta meyve prebiyotik mineral var hangi tavsiye sizce daha iyi ?
Arkadaşlar beni mazur görün ancak bu pellet yem nedir. Niçin kuşlara verilir bilgisi olan açıklayabilir mi? Hiçbir bilgim yok ta birde veterineriniz neden pellet yem öneriyor Kuşunuza hasta olduğu için mi yoksa başka bir neden mi var? @Yağmur-milka

Arkadaşlar beni mazur görün ancak bu pellet yem nedir. Niçin kuşlara verilir bilgisi olan açıklayabilir mi? Hiçbir bilgim yok ta birde veterineriniz neden pellet yem öneriyor Kuşunuza hasta olduğu için mi yoksa başka bir neden mi var? @Yağmur-milka
Pelet yem, aynı köpek kedilerde olduğu gibi kuru mama gibi bir şey. Bir çok karışımın birleştirilmiş hali , her iki veteriner de tohumu bırakıp pelet yeme geçilmesi tarafında özellikle iç organlarda problem yaşayan kuşlar için. İstanbul'da ki klinik mi iyi İzmir'de bulunan mı daha iyi muhabbetine hiç girmek istemiyorum , sonuçta her iki yerde olabildiğince bilimsel çalışmaya çalışıyor , daha önce Florya'ya gitmedim ancak Özvete gittim.
Özvet gerçekten pahalı bir yer Floryayı bilmiyorum ancak kuştan alınan örnekleri kendileri değil bir laba gönderip orada inceleniyor ve kültürü yapılıyor haliyle bu işlem bile çok pahalıya mal oluyor. Röntgen de keza çok pahalı.. Ancak en güzel yanı kanatlı hayvanları muayene etmekte ileri derecede tecrübeliler hipnoz yöntemleri kullanarak hayvanı olabildiğince az strese sokarak fiziksel muayene ve röntgen çekimi yapabiliyorlar.
Konu başlığı kuş kumu faydalı mı zararlı mı olmuş ancak konu iki kliniği kapıştırmaya varmış , sonuç olarak arkadaşlar her iki klinik ve çalışanları kuş kumunu tavsiye ediyor o yüzden gereksiz uzatmanın anlamı da yok.

Geri