Karadeniz Pet

Kuş kumu hakkında

• Konbuyu başlatan Ayşe KILIÇ
  • Başlangıç tarihi
A

Ayşe KILIÇ

Guest
Arkadaşlar kuş kumunu ne şekilde tüketmeliyim hala emin değilim.Bazıları sürekli kafeste dursun diyol.Yalnız kafese koydugumda yemden fazla kum tuketiyo benım mubişim.Bu yuzden haftanın sadece 1 günü ayrı bir yemlik içinde kafese koyuyorum.O gün ne kadar tükettiyse o hafta ona yeter mantıgıyla..Yanlissa eger napmam gerekiyo? Teşekkürler şimdiden.

Ben sürekli kafeste bulunduruyorum kumu ihtiyacı olduğu kadarını gidip yiyo az veya çok. bir zararınıda görmedim.

normalde yemlik gibi devamlı takılı olması lazım kafeste ama sizinkiler madem fazla tüketiyor ki fazlası ishal eder o zaman mamanın içine katabilirsiniz yemin içine ilave edebilirsiniz yada hafta 1-2 gün takılı bırakabilirsiniz

normalde yemlik gibi devamlı takılı olması lazım kafeste ama sizinkiler madem fazla tüketiyor ki fazlası ishal eder o zaman mamanın içine katabilirsiniz yemin içine ilave edebilirsiniz yada hafta 1-2 gün takılı bırakabilirsiniz
mamayı bilmiyorum ama yemde süzülüp tabana iniyor yem üste kalıyor

Ben alırken yemin içine 1,5 çay kaşığı koyup karıştırmamı söyledi .

Kuş kumu ihtiyacı kadar yer. Kumun olduğu kabı boşaltıyorsa oyun oynayıp döküyordur.
İnce yarışma sulukları var. Onlardan alıp kumu içine doldurabilirsin.

76001130780679899009.jpg

Yardımlarınız ve cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.Yemliği tekrardan takıp gözlemlicem,hiç kabı bitirmedi şu ana dek.Belki fazla yediğini dusunerek ben abartıorum,tekrar gözlemleyip tavsiyeleriniz doğrultusunda yol alıcam.Çok sağolun

Geri